Start arrow Szkoła globalna
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Szkoła globalna
Pozdrowienia z Brukseli PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
23.10.2013.
Image
Serdeczne pozdrowienia z Brukseli dla społeczności XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi przesyłają Dorota Gierańczyk i prof. Bogumiła Miodyńska Kowalczyk.
 
 
PS. W stolicy Belgii przebywałyśmy na zaproszenie Jana Olbrychta - Posła do Parlamentu Europejskiego. Ten wyjazd edukacyjny jest nagrodą za wyróżnienie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Przyznana została finalistce i opiekunowi merytorycznemu pracy konkursowej w Ogólnopolskim Konkursie „Jestem szefową” zorganizowanemu przez Minister Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania.
 
 
 
Pobyt w Brukseli, siedzibie najważniejszych instytucji wykonawczych Unii Europejskiej, spotkania i dyskusje z  europosłami w Parlamencie Europejskim i Komisji Europejskiej, interaktywne zwiedzanie Parlamentarium oraz pięknych zabytków i muzeów stolicy Belgii a także Leuven, uroczego miasteczka studenckiego, dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. 
 

 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, w tym z hali lotniczej Królewskiego Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej (Royal Museum of the Army and of Military History) przy Parc du Cinquantenaire. Posiada ono bogate zbiory z czasów pierwszej oraz drugiej wojny światowej i jest jednym z bardziej interesujących muzeów Brukseli (http://www.klm-mra.be).
 
 

Zmieniony ( 23.10.2013. )
 
Gala ELL 2013 PDF Drukuj
Wpisał: Jolanta Swiryd   
03.10.2013.
W dniu 23 września 2013 roku w Pałacu Ślubów w Warszawie Pani Bogumiła Miodyńska-Kowalczyk odebrała honorowy certyfikat European Language Label za całokształt działań w dziedzinie kształcenia językowego. European Language Label (Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych) to europejski certyfikat jakości w edukacji językowej. W Polsce przyznawany jest od 2001 roku za projekty wykorzystujące nowatorskie rozwiązania w dziedzinie nauczania i uczenia się języków. Certyfikat jest wyróżnieniem za innowacyjne techniki kształcenia i promuje osiągnięcia metodyczne i dydaktyczne.
 
 
 
W historii konkursu przyznano po raz drugi tak znaczące wyróżnienie, tym razem nauczycielowi języka niemieckiego Pani B. Miodyńskiej- Kowalczyk, która zrealizowała wiele projektów, otrzymując wcześniej trzy certyfikaty ELL:
 
  • Image w roku 2008 w kategorii nauczyciel za realizację projektu Moje hobby - fotografika. Studium Europejskie przy XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. ks. prof. Józefa Tischnera,
  • Image w roku 2009, wspólnie z Panią Anną Pęczek, w kategorii instytucja za realizację projektu: Matura - nasz wspólny sukces! Jeden za wszystkich- wszyscy za jednego. Europejskie Forum Praw Człowieka i Praw Dziecka,
  • Image w roku 2011 w kategorii instytucja za realizację projektu: Wielokulturowa Łódź - wczoraj i dziś - wiosna języków. Uczniowie XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera obywatelami świata,
  • Image w roku 2013 w kategorii nauczyciel za realizację projektu: Nauczanie języków obcych inspiracją do poznania świata, wychowania w duchu wartości oraz działań globalnych i humanitarnych
 
Zobacz nagrodę (pdf, 9MB):
 
Gratulujemy Pani Profesor!
Zmieniony ( 13.10.2013. )
 
Nagroda: wyjazd studyjny do Brukseli PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
25.06.2013.
Biuro Minister Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz - Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania zaprosiło Dorotę Gierańczyk (absolwentkę klasy europejskiej IIIe) - finalistkę Ogólnopolskiego Konkursu „Jestem Szefową” wraz z opiekunem merytorycznym prof. Bogumiłą Miodyńską Kowalczyk na wyjazd studyjny do Belgii.

Wyjazd, który odbędzie się we wrześniu 2013r., sponsoruje i organizuje Biuro Jana Olbrychta - Posła do Parlamentu Europejskiego (z Katowic).

Program wyjazdu obejmuje zwiedzanie Brugii i Brukseli, wizytę w Parlamencie Europejskim,  Komisji Europejskiej, Info Point i Parlamentarium. W programie przewidziano również wspólny obiad z eurodeputowanym Janem Olbrychtem. Z pewnością będzie to kolejne ciekawe spotkanie „na europejskim szlaku” przedstawicieli naszego liceum w stolicy Belgii.

Historia wyjazdów studyjnych młodzieży naszego liceum do Parlamentu Europejskiego ma bogatą tradycję. Uczestniczyli w nich od 2000 roku uczniowie kolejnych klas europejskich i członkowie Klubu Europejskiego wyjeżdżający w nagrodę za osiągnięcia w działalności europejskiej, bądź współpracujący z Europejskim Centrum Młodzieży, Janem Kułakowskim i Joanną Skrzydlewską - Posłami do Parlamentu Europejskiego. 

Wyjazdy studyjne z pewnością wzbogaciły wiedzę uczniów w zakresie historii budowania wspólnoty europejskiej i niewątpliwie stanowią o atrakcyjności oferty zajęć pozalekcyjnych naszego liceum.


Zmieniony ( 25.06.2013. )
 
Spotkanie w Stowarzyszeniu Menadżerów Austria Polska - Łódź PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
16.05.2013.
14 maja 2013r. uczniowie naszego liceum uczestniczyli w kolejnym spotkaniu w Stowarzyszeniu Menedżerów Austria-Polska Łódź poświęconemu problematyce historycznej. Tym razem prof.  Jan Kanty Chrzanowski  zaprezentował swoją książkę „Historia powstania Łodzi”, która wkrótce ukaże się rynku wydawniczym.  Autor przedstawia w niej dzieje miasta  - od małej osady położonej  wśród lasów nad rzeczką Ostrogą -  do nowoczesnego ośrodka przemysłu włókienniczego, którym stała się Łódź w XIX wieku.

Szczególną uwagę poświęcił autor postaci Rajmunda Rembielińskiego (herbu Lubicz - 1775 -1841), działaczowi politycznemu i gospodarczemu w okresie autonomii Królestwa Polskiego, m.in. marszałkowi Sejmu Królestwa Polskiego, prezesowi Komisji Województwa Mazowieckiego, głównemu pomysłodawcy utworzenia okręgu przemysłu włókienniczego w okolicy Łodzi.
 
Prof.  Jan Chrzanowski niezwykle barwnie opowiedział o Rajmundzie Rembielińskim, twórcy i odkrywcy Łodzi, człowieku o wszechstronnych zainteresowaniach i talentach, jego karierze zawodowej a przede wszystkim o tym, jak budował Łódź.
 
Młodzieży spodobała się też edytorska szata książki, która jest bogato ilustrowana materiałami źródłowymi, mapami, zdjęciami  i rycinami. Spotkanie zakończyło się żywą wymianą zdań na temat zaprezentowanego przez autora materiału oraz wykonaniem pamiątkowego zdjęcia. Wykład stanowi podstawę do dalszej pracy językowo - historycznej w zakresie CLIL – zintegrowanego nauczania języka i przedmiotu.


Zmieniony ( 16.05.2013. )
 
Europejski Rok Aktywności Osób Starszych 2012 PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
15.05.2013.
 
Program Edukacyjny Parlamentu Europejskiego PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
15.05.2013.
 
Certyfikat UNICEF - Społecznie Zaangażowanej Placówki PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
15.05.2013.
XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (już po raz drugi - także w roku szkolnym 2011/2012) zostało uhonorowane Certyfikatem UNICEF - Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2012/2013. Jest to wyróżnienie za aktywny udział w projekcie charytatywnym BiznesKlasa UNICEF, z którego dochód został przeznaczony na zakup podstawowych artykułów pomocy humanitarnej dla dzieci w najbiedniejszych krajach świata. W charytatywnej zbiórce funduszy na ten wzniosły cel udział wzięła cała społeczność szkolna, a akcję wparli finansowo także rodzice uczniów. I tym razem młodzież naszego liceum, łącząc się we wspólnym działaniu dla dobra innych, wykazała się  solidarnością międzyludzką, życzliwością i empatią.

Wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie charytatywnym BiznesKlasa UNICEF, serdecznie dziękujemy.

Klub Europejski „Szkoła Globalna i Humanitarna”

Koordynator UNICEF: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk
Zmieniony ( 15.05.2013. )
 
Spotkanie wielkanocne w Honorowym Konsulacie Republiki Austrii w Łodzi PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
15.05.2013.
W dniu 19 marca 2013 roku uczestnicy Projektu „Nauczanie języków obcych inspiracją do poznania świata,  wychowania w duchu wartości oraz działań globalnych i humanitarnych” uczestniczyli w tradycyjnym wielkanocnym spotkaniu w Honorowym Konsulacie Republiki Austrii w Łodzi.

Jak co roku spotkanie minęło w miłej atmosferze, przy suto zastawionym austriackimi przysmakami świątecznym stole. W uroczysty nastrój wprowadził zaproszonych przez Stowarzyszenie Menadżerów Austria-Polska Łódź gości z Polski i Austrii pan Szczepan Miłosz – Honorowy Konsul Republiki Austrii w Łodzi.  Poprowadził on niezwykle ciekawy wykład na temat „Polsko - austriackie wspomnienia trzech wieków współpracy gospodarczej i kulturalnej”. 
 
Oczywiście, spotkanie to stworzyło możliwość składania życzeń świątecznych i rozmów w języku niemieckim
 
Zmieniony ( 15.05.2013. )
 
Wideokonferencja z Komisją Europejską O strefie euro PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
14.05.2013.
W dniu 26 marca 2013r. uczniowie klasy IIIE, uczestnicy Projektu „Nauczanie języków obcych inspiracją do poznania świata,  wychowania w duchu wartości oraz działań globalnych i humanitarnych” razem z Biurem Poselskim dr Jacka Saryusz Wolskiego przeprowadzili wideokonferencję na temat „Strefa euro”.

Wideokonferencja była ciekawą formą CLIL (Content Language Integrated Learning) zintegrowanego nauczania języka i przedmiotu. Uczniowie przygotowując się do tego przedsięwzięcia pracowali na lekcjach geografii, historii i języków obcych oraz także indywidualnie. Opracowali zagadnienia i pytania dotyczące „za i przeciw” wprowadzenia euro w naszym kraju.  W ten sposób powstała lista pytań, również w językach obcych, które młodzież zadawała w trakcie dyskusji.
 

„E-spotkania” to inicjatywa prowadzona interaktywnie w oparciu o wykorzystanie nowych technologii komunikacji, za pomocą komunikatora Skype. Pozwala w ciekawy i inspirujący sposób poznawać i dyskutować o ważnych zagadnieniach z zakresu edukacji europejskiej.  
 
Serdecznie dziękuję prof. Sebastianowi Zaborowskiemu oraz prof. Jarosławowi Lewandowskiemu za pomoc merytoryczną w przygotowaniu młodzieży do dyskusji.
Zmieniony ( 14.05.2013. )
 
Dorota Gierańczyk ponownie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
14.05.2013.
Miło nam poinformować, że wśród tegorocznych finalistek, które zostały objęte indywidualnym rocznym programem mentoringowym przez firmę Vital Voices Poland jest Dorota Gierańczyk, uczennica klasy europejskiej IIIE, finalistka Konkursu. 22 marca br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się uroczysta inauguracja programu mentoringowego Ogólnopolskiego Konkursu „Jestem szefową” 2012. 

Tego dnia po raz pierwszy spotkały się mentee - finalistki trzeciej edycji konkursu oraz ich przyszłe mentorki – kobiety liderki, które odniosły sukces w życiu zawodowym, absolwentki programów mentoringowych Vital Voices (partnera konkursu).”  ze strony Minister Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz, Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania 

 

Zmieniony ( 16.05.2013. )
 
Joanna Skrzydlewska o naszej uczennicy PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
18.02.2013.

Na stronie Pani Joanny Skrzydlewskiej ukazał się wpis o naszej uczennicy, Dorocie Gierańczyk:

Dorota Gierańczyk, uczennica XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi dostała wyróżnienie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce za pracę „Filiżanka pełna wspomnień” przygotowaną na tegoroczny konkurs „Jestem szefową”. Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce uznało, że esej łódzkiej licealistki, która przedstawiła w nim pracę kobiety na kierowniczym stanowisku instytucji europejskiej,  świadczy o tym iż autorka świetnie rozumie charakter pracy w organizacjach międzynarodowych, która jest służbą na rzecz obywateli.

- Bardzo się cieszę, że praca łódzkiej uczennicy została dostrzeżona  i wyróżniona. Czytałam wszystkie nadesłane prace, ale ta szczególnie mi się spodobała, była nie tylko ciekawa, ale dojrzała i niezwykle celnie ujmująca temat – mówi Joanna Skrzydlewska, poseł do Parlamentu Europejskiego, która zasiadała w jury konkursu „Jestem szefową”. – Mam nadzieję, że jeszcze o „naszej” licealistce usłyszymy, być może znajdzie kiedyś swoje miejsce w instytucji Unii Europejskiej.

Konkurs „Jestem szefową” organizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej i Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania, a był adresowany do uczennic klas I i II szkół ponadgimnazjalnych. Każda z nich miała wyobrazić sobie siebie w roli szefowej i opisać jaka mają wizję, co chcą osiągnąć, czy to, że są kobietami ma wpływ na sprawowanie władzy. W tym roku ponad 360 dziewcząt z całej Polski przysłało swoje prace tj. o 100 więcej niż przed rokiem. W kapitule konkursu zasiadała m.in. Joanna Skrzydlewska. 

Link do artykułu 

 

 

Zmieniony ( 18.02.2013. )
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 21 z 79
© 2023 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz