Start arrow Aktualności
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Aktualności
Światowy projekt UNICEF: Czy lalka może uratować życie? PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
02.02.2012.

Co robią lalki w  XXIII Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi? Bardzo dobre pytanie. Ratują życie dzieci w Sierra Leone, kraju położonym w zachodniej Afryce na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, który jest jednym z najbiedniejszych państw na świecie.

Społeczność naszego liceum wzięła udział w Światowym Projekcie UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Stało się tak dzięki aktywności Klubu Europejskiego „Szkoła Globalna i Humanitarna”, który przeprowadził akcję informacyjną o tym projekcie a także szkolny konkurs na najładniejszą lalkę reprezentującą różne kręgi kulturowe świata. Lalki te wykonane zostały w celu charytatywnym umożliwiając zakup przez UNICEF szczepionek dla dzieci z Sierra Leone. Jedna szczepionka przeciw  groźnym chorobom wieku dziecięcego kosztuje nas jedyne 10 złotych, a dla dzieci z tego biednego afrykańskiego kraju jest darem życia.
Jesteśmy pełni uznania dla uczniów, którzy włączyli się w tę akcję charytatywną na terenie naszej szkoły. Gratulujemy przede wszystkim kreatywności i pomysłowości uczniom, którzy wykonali prace konkursowe. To dzięki ich aktywności i zaangażowaniu możemy pomóc dzieciom z Sierra Leone.

 


W dniu 25 stycznia 2012 r. odbył się „Szkolny konkurs na najładniejszą lalkę charytatywną”.  W głosowaniu udział wzięły 104 osoby.

I miejsce: Katarzyna Olejniczak (kl.IB) i Karolina Kopczyńska (kl.IB) za lalkę w stroju indyjskim
II miejsce: Paulina Lewandowska (kl. IIE) za lalkę w stroju irlandzkim
III miejsce: Ilona Grzewińska (kl. IH) i Anna Miazek (kl. IH) za lalkę w stroju tureckim
IV miejsce: Agata Pakowska (kl. IIE) za lalkę we współczesnym stroju młodzieżowym

Twórczyniom lalek gratulujemy sukcesu oraz wspaniałej nagrody, jaką jest radosny uśmiech dziecka z Sierra Leone!Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się  w realizację Projektu UNICEF w naszej szkole.

Członkowie Klubu Europejskiego Szkoła Globalna i Humanitarna wraz z opiekunkami Bogumiłą Miodyńską Kowalczyk i Eugenią Kowalską


 

Zmieniony ( 14.02.2012. )
Czytaj całość…
 
Konkurs filmowy PDF Drukuj
Wpisał: Agnieszka Śmietańska   
29.01.2012.

 

ImageUwaga konkurs!

Jeśli jesteś w ciekawym miejscu, jeśli ferie spędzasz aktywnie / leniwie ;-) / wyjątkowo lub na tysiąc innych sposobów, to mamy dla Ciebie propozycję! Nakręć krótki filmik (max 30 sekund), w którym pojawi się fraza

XXIII LO lubię to!

 

Można też wykorzystać swoich znajomych, rodzinę, nieznajomych lub na tę okoliczność poznać nowych ludzi. Czekamy do walentynek. Najciekawsze filmy zostaną nagrodzone!

Format: mov, mp4, avi, wmv.
Maks. rozmiar pliku: 8 MB.
Nagranie należy wysłać poprzez: Formularz do wysyłania filmów.

 

Zmieniony ( 14.02.2012. )
 
Ewaluacja zewnętrzna szkoły PDF Drukuj
Wpisał: Jolanta Swiryd   
23.01.2012.

Informuję, że w dniach 15-29 lutego 2012 roku zostanie przeprowadzona ewaluacja zewnętrzna pracy szkoły w zakresie „Efektów działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej szkoły lub placówki

 

 

 
Euroscola - wizyta w Parlamencie Europejskim PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska-Kowalczyk   
20.01.2012.
Euroscola jest programem edukacyjnym Parlamentu Europejskiego adresowanym do uczniów i nauczycieli z 27 krajów Unii Europejskiej.
Każde państwo jest reprezentowane tylko przez jedną szkołę. Dlatego wyróżnione zaproszeniem na Euroscolę placówki musiały wykazać się wybitnymi osiągnięciami w zakresie edukacji europejskiej i nauczania języków obcych oraz aktywnym uczestnictwem w realizacji projektów europejskich.
Te warunki spełniła nasza szkoła już po raz trzeci. Tym razem do reprezentowania Polski w dniu 16.12.2011r. w Parlamencie Europejskim w Strasburgu zostali wybrani uczniowie klasy europejskiej IIe, wraz z nauczycielkami Bogumiłą Miodyńską Kowalczyk i Eugenią Kowalską. Byli oni realizatorami projektu „1. Wielokulturowa Łódź - wczoraj i dziś. Wiosna języków”; 2. Uczniowie XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera – Obywatelami Świata”, który odniósł ogromny sukces zdobywając Certyfikat „European Language Label” w kategorii instytucja 2011r.  

 
Zmieniony ( 18.02.2012. )
Czytaj całość…
 
II miejsce Patryka Michałowicza w wielokulturowym europejskim konkursie Eurogame PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
02.01.2012.

Patryk Michałowicz (2E) będąc członkiem międzynarodowego czteroosobowego zespołu młodzieżowego zajął II miejsce w Europejskim Konkursie Eurogame. Konkurs ten zorganizowany został przez Parlament Europejski w Strasburgu w ramach programu edukacyjnego "Euroscola" (16.12.2011r.).

 

 

Zmieniony ( 15.01.2012. )
Czytaj całość…
 
Potrzebna krew PDF Drukuj
Wpisał: Barbara Makowska   
19.12.2011.

Uwaga! Zbiórka krwi dla Szymona Sobolewskiego!

Bardzo prosimy pełnoletnich uczniów, ich rodziny i znajomych, aby oddawali krew w Stacji Krwiodawstwa przy ul. Franciszkańskiej 17/25 z adnotacją „dla Szymona Sobolewskiego”.
Sprawa jest bardzo poważna i pilna.

 

Samorząd XXIII LO

Zmieniony ( 03.01.2012. )
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
18.12.2011.

Marta Wojciechowska 

Najlepsi uczniowie z całego województwa spotkali się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi. Tam złożono im gratulacje oraz wręczono stypendia przyznane przez Prezesa Rady Ministrów. Miło nam poinformować, że jednym z laureatów jest uczennica klasy 2H Marta Wojciechowska.

 
1.
DSC_0603.JPG
2.
DSC_0609.JPG
3.
DSC_0614.JPG
4.
DSC_0645.JPG

Zmieniony ( 18.12.2011. )
 
Dni zdrowia PDF Drukuj
Wpisał: Katarzyna Osuchowska   
13.12.2011.

9 grudnia 2011 r. nasze finalistki III edycji „Mam haka na raka” (Żaneta Smolarczyk, Natalia Bogdan, Paulina Filipczak) wraz z opiekunem (Katarzyną Osuchowską) prezentowały swoje osiągnięcie na IX Konferencji Zdrowia „Doping tak – ale jaki ?” konferencja odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9.  Mieliśmy także okazję promować nasza szkolę przed gimnazjalistami w czym pomógł nam Rafael Gulczyński.

 


 

Zmieniony ( 13.12.2011. )
 
Włosko-polski słownik analogii PDF Drukuj
Wpisał: Aneta Unisławska   
13.12.2011.

 

Image 

 

Zmieniony ( 13.12.2011. )
 
Czytanie z Wojtkiem Bonowiczem PDF Drukuj
Wpisał: Ewa Kowalska   
10.12.2011.
W dniu św. Mikołaja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szczególnej lekcji czytania.  Ich przewodnikiem po świecie literatury był bowiem poeta, redaktor Znaku, współpracownik Tygodnika Powszechnego, pisarz nominowany do nagrody Nike - Wojciech Bonowicz. Spotkanie to część akcji czytania literatury współczesnej, organizowanej przez Uniwersytet Łódzki i Tygodnik Powszechny w całej Polsce.
Bohaterką wydarzenia w naszej szkole była Wisława Szymborska i jej tom poezji Ludzie na moście. Dzięki niecodziennemu spojrzeniu na poezję współczesną, uczestnicy tego wyjątkowego spotkania mieli okazję skonfrontować swoją wrażliwość i wyobraźnię z poezją noblistki, a wszystko to dzięki człowiekowi, który sam codziennie pracuje w materii, jaką jest słowo.
 
 
Lekcja ta była inna niż wszystkie, bo tutaj nikt nikogo nie oceniał, nie wymagał stosowania trudnych terminów teoretyczno-literackich, nie stawiał ocen. Można było swobodnie wypowiadać się na temat utworów, bez obawy przed ujawnieniem swojej niewiedzy.
Może właśnie taki sposób mówienia o literaturze jest szansą, by młodzi ludzie powrócili w niezwykły świat sztuki? 
 
 
 
Zmieniony ( 03.01.2012. )
 
Tydzień Edukacji Globalnej TEG 2011 PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
07.12.2011.

ImageTydzień Edukacji Globalnej TEG (12-20 listopada 2011r.) pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Polskiej Akcji Humanitarnej jest międzynarodową inicjatywą edukacyjną w państwach członkowskich Rady Europy. Tegoroczny TEG odbył się  pod hasłem „Działaj dla Świata”. W naszym liceum odbyły się w ramach TEG działania skupiające uwagę młodzieży na ważnych problemach globalnego świata oraz sposobach ich rozwiązywania.

Uczniowie wykonali  wystawę pod hasłem: „Prawo do edukacji - kluczem do rozwoju różnorodności” na przykładzie Afganistanu. Ponadto uczniowie klasy IIE wzięli udział w warsztatach historyczno-językowych nt.: „Afganistan. Dzieci chcą się uczyć” oraz w lekcji języka niemieckiego poświęconej tej problematyce.
                                                                                                     
Uczniowie mieli możliwość zdobycia wiedzy o Afganistanie, jego przeszłości i współczesności. Kraj ten zaciekawił ich m.in. z powodu udziału polskich żołnierzy w toczonych tym państwie walkach – dużo pytań dotyczyło właśnie tego zagadnienia. Uczniowie pracowali chętnie na bazie wystawy, którą sami wykonali. Sądzimy więc, że taka forma pracy jest dla młodzieży ciekawa i  motywująca do aktywnych działań.

Zmieniony ( 29.01.2012. )
Czytaj całość…
 
Wolontariusze PDF Drukuj
Wpisał: Jolanta Swiryd   
06.12.2011.

W dniu 3 grudnia 2011 roku uczniowie naszej szkoły pracowali jako wolontariusze przy organizacji jubileuszowego integracyjnego XXX Spotkania Choinkowo-Noworocznego organizowanego przez Stowarzyszenie Komitet Dziecka w Teatrze Wielkim. Choć  przedstawienie rozpoczęło się o godzinie 11.00, to młodzież pracowała już od godziny 9.00. Byli to: Paulina Bednarska i Ania Konieczko z kl. 2H, Karolina Kopczyńska, Robert Machnicki i Mateusz Andrysiak z 1B, Konrad Cierbikowski, Mateusz Kolad i Rafał Wencfel z 1H oraz Wiktoria Kolasińska i Dagmara Lebioda z 2E. Nadzór nad częścią logistyczną całego przedsięwzięcia sprawowała Pani Kamilla Noweta – nasz szkolny pedagog.
Uczniowie przygotowali balony do dekoracji wnętrz teatru, dzielili pączki i soczki przygotowane dla dzieci.

 

Czytaj całość…
 
Zaproszenie do Brukseli od pani Joanny Skrzydlewskiej PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
01.12.2011.

25 listopada 2011 r. był dla klasy europejskiej 2E dniem szczególnie uroczystym. W naszej szkole gościła pani Joanna Skrzydlewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Szanownego gościa powitała Dyrektor Szkoły pani Jolanta Swiryd. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 2E oraz panie profesor Bogumiła Miodyńska Kowalczyk i Eugenia Kowalska.

Młodzież przygotowała ekspozycję przedstawiająca bogaty dorobek Klubu Europejskiego Szkoła Globalna i Humanitarna. O jego osiągnięciach i licznych sukcesach opowiedziały uczennice Martyna Płussa, Dagmara Lebioda, Katarzyna Kapecka, Katarzyna Mentrycka, Joanna Pawelczyk, Dominika Gajewska i Mateusz Bojanowski.


 

Zmieniony ( 15.01.2012. )
Czytaj całość…
 
Klub Cashflow PDF Drukuj
Wpisał: Kamilla Noweta   
26.11.2011.

ImageSerdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcą już teraz nauczyć się zarządzać swoimi finansami. W klubie Cashflow spędzisz miło czas grając w grę Cashflow. Grając w nią:
•    będziesz umiał odróżniać dobre inwestycje od złych
•    będziesz umiał odróżniać dobra porady finansowe od złych
•    będziesz wiedział, które decyzje finansowe są dla Ciebie najlepsze
W klubie poznasz też 10 kroków praktycznej wiedzy finansowej stworzonych przez Roberta Kiyosaki i Donalda Trumpa.Image
Spotkania w sali nr 8 w każdy wtorek o godz 15.30. Najbliższe spotkanie 29.11.2011r.


Liderem klubu jest Przemek Bargiel z kl. 2E. Opiekunem w szkole Kamilla Noweta (pedagog).

Serdecznie zapraszamy! Członkowie klubu rozwijają swój finansowy IQ.

 

Zmieniony ( 26.11.2011. )
 
Szkolny Mistrz Ortografii Niemieckiej 2011 PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
21.11.2011.
Monika Brzezińska z klasy 2H została Szkolnym Mistrzem Ortografii Niemieckiej 2011 r., ponieważ otrzymała najlepszy wynik w naszym liceum w II Ogólnopolskim Dyktandzie Języka Niemieckiego. Das Deutsch Diktat zostało zorganizowane przez  Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, honorowy patronat objął JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach.
 
Image 

Monika zdobyła tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii Niemieckiej już po raz drugi (także w roku 2010).

Serdecznie Monice gratulujemy i życzymy „połamania pióra” w etapie regionalnym!

 Image

 

Zmieniony ( 15.01.2012. )
 
V Ogólnopolski Konkurs Tischnerowski - relacja PDF Drukuj
Wpisał: Ewa Kowalska   
20.11.2011.

Już po raz piąty 18 listopada 2011 roku w XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi spotkali się finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Filozoficzno-Oratorskiego, by wspólnie odkrywać wciąż żywą myśl ks. prof. Tischnera.
Jury Konkursu z blisko 40 nadesłanych prac z całej Polski wyłoniło 11 laureatów ze szkół Tischnerowskich: Chrzanowa, Krakowa, Woli, Ligoty, Wadowic oraz przedstawicieli liceów łódzkich i województwa łódzkiego: III, VI, Katolickiego Liceum im. Jana Pawła II oraz Liceum Ogólnokształcącego im. św. Wincentego e Paulo w Pabianicach.
Gościem honorowym, pod którego patronatem odbył się konkurs, był jak zwykle niezawodny brat Księdza Profesora - Kazimierz Tischner - prezes Stowarzyszenia "Drogami Tischnera", Ojciec Rodziny Szkół Tischnerowskich.  Konkurs honorowym patronatem objęli także Prezes Rady Ministrów – Donald Tusk, Prezydent Miasta Łodzi - Hanna Zdanowska oraz Łódzki Kurator Oświaty - Jan Kamiński. Patronami medialnymi konkursowych zmagań byli Radio Parada i TVP Łódź.

 

Zmieniony ( 26.11.2011. )
Czytaj całość…
 
Organizacja zajęć w dn. 22-25 XI PDF Drukuj
Wpisał: Agnieszka Śmietańska   
17.11.2011.

W dniach 22 – 25 listopada 2011 r. odbędą się próbne matury dla uczniów klas trzecich:

22 XI  godz. 9.00 – język polski poziom podstawowy
23 XI godz. 9.00 –  matematyka poziom podstawowy
24 XI godz. 9.00 – języki obce poziom podstawowy
25 XI godz. 9.00 – wybrany dodatkowy przedmiot na poziomie podstawowym lub rozszerzonym


W związku z tym organizacja zajęć szkolnych będzie następująca:

>> Uczniowie piszący próbną maturę przychodzą w tych dniach na godz. 8.30.
>> Po ukończonych egzaminach, w dniach 22 – 24 XI, uczniowie klas III wracają na lekcje zgodnie z planem począwszy od piątej godziny lekcyjnej.
>> W dniu 25 XI ze względu na różny czas trwania egzaminów i wydłużony czas egzaminów na poziomie rozszerzonym uczniowie klas III po egzaminach nie wracają na lekcje.
>> Uczniowie, którzy nie zadeklarowali żadnego egzaminu w dniu 25 XI przychodzą do szkoły w godz. 9-13 na zorganizowane dla nich zajęcia.
>> Uczniowie klas I i II w dniach 22 – 25 XI mają lekcje! W godzinach matur, czyli 8 – 12 będzie przygotowany osobny plan zajęć, natomiast od piątej godziny lekcyjnej wg. stałego planu.

 

Do pobrania: listy zdających wraz z salami
(hasło do otworzenia pliku: część szkoły, w której znajdują się sale: 34, 35, 36, 37, 38, w haśle występują wyłącznie małe litery)

Zmieniony ( 17.11.2011. )
 
Urzędnik Komisji Europejskiej w naszej szkole PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska-Kowalczyk   
07.11.2011.

Nasze liceum znalazło się wśród wybranych szkół, które odwiedzili pracownicy Komisji Europejskiej. W dniu 4 listopada 2011r. gościliśmy pana Jacka Wolskiego – urzędnika Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa komisji Europejskiej. Wizytę tę złożył nasz gość w ramach unijnego programu "Powrót do szkoły” (Back to School). W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas europejskich IIe i IIIc.


Program „Back to School” jest realizowany w związku ze sprawowaniem przez Polskę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. Współorganizatorami programu są Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
W ramach tej inicjatywy wybrani polscy urzędnicy Komisji Europejskiej odwiedzają bliskie im szkoły po to, by przybliżyć ich uczniom ideę Unii Europejskiej, porozmawiać i podzielić się swoimi doświadczeniami z pracy w instytucjach unijnych.

Zmieniony ( 26.11.2011. )
Czytaj całość…
 
Wampiriada XIV PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
06.11.2011.

 

 

Czytaj całość…
 
Zmiana godziny wywiadówki PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
28.10.2011.

Informujemy, że zebrania z wychowawcami w dniu 9 listopada 2011 r. rozpoczną się wyjątkowo o godz. 18.

Rada Rodziców rozpocznie się o godz. 18.30.

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 141 - 160 z 355
© 2022 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz