Start arrow Aktualności
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Aktualności
Ostatkowy Dzień Kobiet PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
08.03.2011.

 

"Ostatki - Przebierańce - Dzień Kobiet", dawno te dwa święta nie zbiegały się jednego dnia. Dlatego w naszej szkole widać było konsternację - przebierać się, czy dawać kwiaty... Na szczęście połączono przyjemne z pożytecznym. Rozdawali więc kwiaty: lekarze, policjanci, bokserzy, żołnierze, a nawet jedna "panna" zrobiona z ucznia klasy 2B. Trzeba nadmienić, że nawet nasze profesorstwo stanęło na wysokościzadania, stajac się tego dnia Bracią Hipisowską (znaczy - DzieciKwiaty). Z przesłaniem: Peace not War, dali nam dzisiaj spokój... (z pytaniem), ale jutro juz pewnie będzie NORMALNIE...

 

Zmieniony ( 10.03.2011. )
Czytaj całość…
 
Drzwi otwarte 2011 PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
08.03.2011.

 

 

 

Drzwi otwarte odbyły się

25 marca 2011 r.

 

 

 

Sprawdź lokalizację szkoły

 

Zmieniony ( 01.04.2011. )
Czytaj całość…
 
Skradzione serce Łodzi PDF Drukuj
Wpisał: Patrycja Tylak-Prochowska   
22.02.2011.

 

Każde miasto ma swoje symbole, legendy, miejsca i przedmioty związane z jego historią, mieszkańcami i ich postawami.

Dnia 8 lutego 2011 r w XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi, społeczność szkolna, działacze łódzkich instytucji kulturalnych, przedstawiciele oświaty oraz Kościoła spotkali się, by poznać historię skradzionego serca Łodzi.
Utraconym symbolem miasta był dzwon „ Zygmunt”, który został ufundowany
w 1911 roku do kościoła św. Stanisława Kostki jako dar 60 tysięcy łodzian.
 Podczas I wojny światowej, w 1914 roku, mieszkańcy, aby chronić dzwon oddali o 400kg więcej metali kolorowych niemieckiemu okupantowi. We wrześniu 1939 roku wojska hitlerowskie wkroczyły do miasta. W wyniku wyniszczającej polityki okupanta, dzwon został skradziony przez Niemców  w 1943 roku.
    

 

Zmieniony ( 26.02.2011. )
Czytaj całość…
 
Wielokulturowe walentynki PDF Drukuj
18.02.2011.

W dniu św. Walentego, tj. 14 lutego 2011r. wielokulturowe "Kocham Cię" rozbrzmiewało w naszym liceum w 40 językach świata. Stało się to za przyczyną realizowanego przez młodzież projektu „Wielokulturowa Łódź – wczoraj i dziś”. Śmiali i mniej śmiali uczniowie energicznie wymawiali te magiczne słowa do swoich kolegów i koleżanek, nauczycieli a nawet dyrekcji szkoły, za które zdobywali punkty. Obdarowani nietypową „Językową Walentynką” poświadczali fakt otrzymania tego „prezentu” własnoręcznym podpisem w odpowiedniej rubryce przygotowanego na tę wyjątkową okazję arkusza walentynkowego. Każdy podpis był „na wagę złota”, ponieważ walka toczyła się o sympatyczny i mile brzmiący tytuł „Wielokulturowa Walentynka - Poliglotka /Wielokulturowy Walentyn - Poliglota XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi”.


 

Zmieniony ( 10.05.2011. )
Czytaj całość…
 
Polsko-Niemieckie Spotkanie Młodzieży w Krzyżowej PDF Drukuj
Wpisał: Eugenia Kowalska   
07.02.2011.
W dniach 7-11 lutego 2011 r. uczniowie klasy europejskiej (1E) wraz z opiekunkami Bogumiłą Miodyńską Kowalczyk i Eugenią Kowalską przebywali w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej.
 
Na kolejnych stronach znajdziecie relację opracowaną przez sekcję dziennikarską i fotograficzną w składzie: Paulina Lewandowska, Paulina Steckiewicz, Paulina Michalak, Patryk Kosiński, Szymon Radecki, Karolina Nadolska, Paulina Szewczyk, Mateusz Bojanowski, Grzegorz Kurczewski, Anna Wnęk, Katarzyna KapeckaMartyna Płussa.

 

Zmieniony ( 30.04.2011. )
Czytaj całość…
 
Ferie zimowe 2011 z Afryką PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
31.01.2011.

Członkowie Klubu Europejskiego  „Szkoła Globalna i Humanitarna” znaleźli się w kręgu gorącego afrykańskiego słońca, które choć na chwilę ociepliło atmosferę mroźnych, zimowych ferii w Łodzi. Zostali  bowiem zaproszeni do uczestniczenia w spotkaniach z Afryką, które  sprzyjały rozwijaniu ich zainteresowań Czarnym Lądem i wzbogacaniu wiedzy o tym kontynencie.


Zmieniony ( 24.02.2011. )
Czytaj całość…
 
VI Konferencja Filozoficzna w Łopusznej PDF Drukuj
Wpisał: Ewa Kowalska   
30.01.2011.

Góralska Teoria Poznania

Święto Prowda, Tys Prowda i Gówno Prowda

na VI Konferencji Filozoficznej

w Łopusznej

z udziałem nauczycieli XXIII Liceum Ogólnokształcącego

im. ks .prof. Józefa Tischnera w Łodzi

 
W tym roku tematem przewodnim konferencji prowadzonej przez pracowników naukowych Instytutu Myśli Józefa Tischnera w Krakowie był problem prawdy w pracy nauczyciela-wychowawcy. Ze Święto Prowdą rozprawił się jak przystało na temat prof. o. Jan Andrzej Kłoczkowski, niosąc nadzieję i wiarę, że warto jej szukać, z Tys Prowdą zmierzył się dr Michał Bardel, czarując pięknem filozofii od lat i dowodząc, że jeżeli chce się być „miłośnikiem mądrości” a zatem i prawdy, to można. Wszyscy jednak z niecierpliwością czekali na wykład o Gówno Prowdzie dr Adam Workowskiego, którego słowa pozwoliły mierzyć się nie tylko z własnymi słabościami ale i wzrastać w prawdzie, nie koniecznie zawsze tej świętej. Mimo iż wykłady o 3 Prawdach Profesora nie dawały odpowiedzi, jak stawiać czoło dzisiejszemu światu, to jednak porządkowały myślenie, wprowadzały ład do sfery intelektualnej i duchowej, tak bardzo potrzebny w naszym zawodzie.
 
 

Zmieniony ( 17.02.2011. )
Czytaj całość…
 
Jesteśmy mistrzami w unihokeju PDF Drukuj
Wpisał: Adam Szadkowski   
08.01.2011.
Nasza szkoła wygrała wszystkie mecze finałowe w unihokeju i została mistrzem Łodzi. Mecze rozgrywane były na zasadzie każdy z każdym. W finale rozgrywek spotkały się 4 drużyny: XXIII Liceum Ogólnokształcące, XV Liceum Ogólnokształcące, Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych, XXIX Liceum Ogólnokształcące.

 

Reprezentacja szkoły w unihokeju: Kopeć Konrad, Kopa Damian, Miszczak Konrad, Zalewski Michał, Przybylski Patryk, Kołodziejski Mateusz, Ociński Jakub, Kozłowski Michał, Chuściński Przemysław
 

 

 

Zmieniony ( 02.02.2011. )
Czytaj całość…
 
Wigilia w Honorowym Konsulacie Republiki Austrii w Łodzi PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
05.01.2011.
   
1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
4.
4.jpg
5.
5.jpg

Zmieniony ( 04.04.2011. )
 
Certyfikat za innowacyjną działalność dla Klubu Europejskiego PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
03.01.2011.

Klub Europejski „Szkoła Globalna i Humanitarna” przy XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi otrzymał Certyfikat za swoją innowacyjną działalność. Uroczystość wręczenia Certyfikatów odbyła się 17 grudnia 2010r. w Instytucie Europejskim w Łodzi na V Generalnym Zjeździe Szkolnych Klubów i Kół Europejskich dla Łodzi i województwa łódzkiego.

 

Zmieniony ( 08.01.2011. )
Czytaj całość…
 
Najlepszy plakat PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska-Kowalczyk   
28.12.2010.

Patrycja Gorczyńska, Dominika Kłys, Maja Strojna, Ilona Wieczorek - uczennice klasy 2C zdobyły I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w konkursie na najlepszą prezentację dorobku Szkolnego Klubu Europejskiego (plakat).

Image 

Konkurs został zorganizowany przez Instytut Europejski, Regionalne Centrum Informacji Europejskiej oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego pod honorowym patronatem Biura Poselskiego dr Jacka Saryusz Wolskiego.

Nagrody zostały wręczone w dniu 17 grudnia 2010 r. na V Generalnym Zjeździe Klubów i Kół Europejskich dla Łodzi i Województwa Łódzkiego.

Serdecznie gratulujemy!

 

 
Gwiazdka 2010 w Instytucie Afrykańskim PDF Drukuj
Wpisał: Eugenia Kowalska   
23.12.2010.

Instytut Afrykański wraz z młodzieżą XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi zorganizowali w dniu 17 grudnia 2010r. spotkanie gwiazdkowe.  Odbyło się ono w siedzibie Instytutu Afrykańskiego, z którym od dwóch lat współpracujemy.

 

Zmieniony ( 08.01.2011. )
Czytaj całość…
 
Warsztaty językowo-historyczne "Kolonializm a języki europejskie w byłych koloniach" PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
21.12.2010.
W dniu 18 grudnia 2010r. odbyło się w naszym liceum kolejne spotkanie z przedstawicielem jednej z kultur, które są obecne w dzisiejszej Łodzi. Tym razem naszym gościem był pan Akera Akalanana z Papui Nowej Gwinei. Przybył on w towarzystwie pani Magdaleny Netzel - przedstawicielki Biura Poselskiego Jacka Saryusz Wolskiego - Posła do Parlamentu Europejskiego.

Tematem spotkania był wpływ kolonializmu na języki europejskie i ich odmiany lokalne używane obecnie w byłych koloniach. Papua Nowa Gwinea stanowiła w XIX w. początkowo kolonię brytyjską (Nowa Gwinea Brytyjska), następnie niemiecką (Nowa Gwinea Niemiecka), po czym została przekazana pod administrację australijską. Z tego też względu mieszkańcy dzisiejszej Papui Nowej Gwinei posługują się językiem angielskim i jego lokalną odmianą. Spotkanie prowadzone było właśnie w języku angielskim.

 

Zmieniony ( 04.04.2011. )
Czytaj całość…
 
Wigilia w Wieży Babel 2010 PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska-Kowalczyk   
19.12.2010.


Wigilia w „Wieży Babel” – to magiczne, świąteczne spotkanie w czwartkowe popołudnie 16 grudnia 2010r., które odbyło się w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Uniwersytetu Łódzkiego. Nauka języka polskiego dla cudzoziemców jest pierwszym, obowiązkowym etapem ich studiów w naszym kraju. Studenci mieszkają w akademiku przy ulicy Matejki 21/23, zwanym przez łodzian „Wieża Babel”. 


Zmieniony ( 08.01.2011. )
Czytaj całość…
 
III Wojewódzka Konferencja Europa - Afryka. Milenijne cele rozwoju" PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska-Kowalczyk   
17.12.2010.

W dniu 10 grudnia 2010 r., już po raz trzeci, odbyła się w naszej szkole Wojewódzka Konferencja, Młodzieżowe Warsztaty Integracyjne i Międzyszkolny Konkurs Wiedzy poświęcone relacjom między Afryką a Europą.  Organizatorami były: XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi  -  Klub Europejski „Szkoła Globalna i Humanitarna. Tym razem centrum zainteresowania młodzieży były problemy globalne, zwłaszcza te, które boleśnie dotykają Afrykę oraz metody i sposobami walki z nimi stosowane  przez społeczność międzynarodową, bowiem temat konferencji brzmiał  „Europa-Afryka. Milenijne Cele Rozwoju”.  

   


Zmieniony ( 06.02.2011. )
Czytaj całość…
 
Andrzejkowo - naukowo PDF Drukuj
Wpisał: Izabela Kostka-Skwarczyńska   
06.12.2010.
29 listopada w naszej szkole odbyła się impreza dla uczniów klas pierwszych: „Matematyka i astrologia” przygotowana przez uczniów klas drugich pod czujnym okiem Izabeli Kostki-Skwarczyńskiej oraz Barbary Makowskiej.
    
Sięgnęliśmy do korzeni zwyczajów wróżenia i poszukiwań wpływu gwiazd na ludzkie losy… Kuba Szczepański oraz Ilona Wieczorek i Majka Strojna (wszyscy 2C) przybliżyli sylwetki matematyków, którzy zajmowali się także astrologią. Swoją świeżo zdobytą wiedzą pierwszoklasiści mogli pochwalić się w konkursie. Pierwsze miejsce zdobyła klasa - IE, drugie - 1H, trzecie - 1O. Nagrodami były dyplomy wręczone przez Panią Dyrektor oraz ciasta upieczone przez nauczycieli.
 
Były też wróżby: numerologia, którą zajmował się kiedyś Pitagoras, kalendarz wieczysty (Gauss), łódeczki, które pomogły zauważyć jakie osoby „przyciągają się”. Wystawę plakatów przygotowanych na tę okazję można oglądać na szkolnych korytarzach.

Mamy nadzieję, że w przyjemny sposób mogliśmy, choć trochę, przyczynić się do wzbogacenia wiadomości o matematykach i astrologii.

 
Twórczy Nauczyciel PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
22.11.2010.
9 listopada został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs na "Twórczego Nauczyciela" organizowany przez Akademię Humanistyczno - Ekonomiczną w Łodzi. Konkurs ten trwał od kwietnia br. Składał sie on z kilku etapów.
  • I etap - uczniowie anonimowo zgłaszali tych nauczycieli ze swojej szkoły, którzy wg nich zasługiwali na tytuł twórczego nauczyciela
  • II etap - zgłoszeni nauczyciele zostali powiadomieni o wytypowaniu ich przez uczniów i musieli do końca czerwca wysłać materiały dokumentujące ich pracę z uczniami
  • III etap - Jury złożone z przedstawicieli AHE oraz WODNu wytypowali 10 laureatów.
W konkursie wzięło udział 65 nauczycieli z całej Polski i wśród 10 laureatów znalazła się nauczycielka z naszej szkoły - Renata Leźnicka (gratulujemy!). Trzeba podkreślić, że patronat nad konkursem sprawował m. in. Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Ucznia
 

PS. Co ciekawe, do tej pory nie wie ona, kto z uczniów naszej szkoły ją wytypował, więc za pośrednictwem tej strony pragnie serdecznie podziękować wnioskodawcom!

 

 
Tydzień Edukacji Globalnej 2010 (TEG) w naszym liceum PDF Drukuj
Wpisał: Eugenia Kowalska   
22.11.2010.

ImageW dniach 15-21 listopada 2010r. obchodziliśmy Tydzień Edukacji Globalnej pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Polskiej Akcji Humanitarnej. TEG to coroczna międzynarodowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństw Europy na potrzebę prowadzenia edukacji o sprawach globalnych poprzez intensywne i różnorodne działania skierowane do dzieci i młodzieży. Głównym celem TEG jest zapoznanie uczniów z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu. Ważnym zadaniem TEG jest także kształtowanie postaw szacunku dla różnorodności kulturowej oraz umiejętności porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur i mówiącymi różnymi językami.

 

Zmieniony ( 08.01.2011. )
Czytaj całość…
 
IV Ogólnopolski Konkurs Tischnerowski - relacja PDF Drukuj
Wpisał: Ewa Kowalska   
20.11.2010.

 

W roku  jubileuszowych  obchodów 10 – tej rocznicy śmierci ks. prof. Józefa Tischnera, 19 listopada 2010 roku w XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi, odbył się już po raz czwarty Ogólnopolski Konkurs Filozoficzno-Oratorski. Celem spotkania uczestników zmagań konkursowych było nie tylko odkrywanie wciąż żywej myśli prof. Tischnera, ale także refleksja nad Jego nieobecnością  a  zarazem obecnością  wśród nas.
 
 

W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół Tischnerowskich z Oświęcimia, Woli, Wadowic, Ligoty oraz przedstawiciele łódzkich liceów : II, XXV,  XXVI. Organizatora Konkursu reprezentowała uczennica klasy II b – Natalia Bogdan.

Gościem honorowym, pod którego patronatem odbył się Konkurs, był brat księdza profesora - Kazimierz Tischner -prezes Stowarzyszenia „Drogami Tischnera”, Ojciec Rodziny Szkół Tischnerowskich.

 

Zmieniony ( 11.12.2010. )
Czytaj całość…
 
Dni Austrii 2010 PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska-Kowalczyk   
30.10.2010.
Pan Szczepan Miłosz - Konsul Honorowy Republiki Austrii w Łodzi zaprosił młodzież naszego liceum wraz z nauczycielkami Bogumiłą Miodyńską Kowalczyk i Eugenią Kowalską do udziału w obchodach Dni Austrii w Łodzi.  Odbywały się  one w dniach od 12-14 października 2010r. W programie bogatym w liczne imprezy artystyczne uczestniczyli   
przede wszystkim uczniowie uczący się języka niemieckiego oraz inni zainteresowani światowym dziedzictwem kulturowym.

Uroczyste otwarcie Dni Austrii miało miejsce w Teatrze im. Stefana Jaracza i rozpoczęło się spektaklem „Seks, prochy i rock and roll”. Autorem sztuki jest Eric Bogosjan, z pochodzenia Ormianin żyjący i tworzący w USA. Sztukę wyreżyserował Jacek Orłowski, a Bronisław Wrocławski po mistrzowsku i perfekcyjnie przedstawił problemy nurtujące człowieka współczesnego człowieka.  Swym kunsztem aktorskim zachwycił całą widownię i otrzymał gromkie brawa.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 nast. » koniec »»

Pozycje :: 201 - 220 z 355
© 2020 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz