Start arrow Aktualności
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Aktualności
XIII Rajd Tischnerowski 2013 PDF Drukuj
Wpisał: Ewa Kowalska   
23.09.2013.

Gospodarzem tegorocznego spotkania młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej szkół Tischnerowskich było II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wałczu.

Gościnność i życzliwość organizatorów rajdu ujęła nas wszystkich. Już pierwsze, wieczorne spotkanie w gmachu liceum – o neogotyckiej architekturze- było przepełnione serdecznością i prawdziwym spotkaniem w duchu Tischnera. Piątkowy poranek przywitał nas nieustającym deszczem, który dzięki rozmowom pana Kazimierza Tischnera z Bratem ustał w chwili wodowania kajaków na rzekę Piławę. Pokonaliśmy wspólnie piękny odcinek od Szwecji do Czechynia. Emocji było co niemiara, zwłaszcza, że jedna z ekip zaliczyła wiekopomną wywrotkę. Uśmiechy mimo to nie znikały z naszych twarzy zwłaszcza, że mogliśmy zaraz potem ogrzać się przy ognisku zajadając pyszny bigos i piecząc kiełbaski.


Wieczór upłynął młodzieży na seansie filmowym, a opiekunom na spotkaniu z dyrektorem szkoły i jej pracownikami. Przyjęcie, które nam zgotowano na pewno zostanie na długo w naszej wdzięcznej pamięci. Zmęczeni, niewyspani, ale pogodni w sobotę wyruszyliśmy na podbój Wałcza i okolic. Zwiedziliśmy skansen fortyfikacyjny Grupy Warownia Cegielnia, uczestniczyliśmy w pikniku rycerskim i festynie zapomnianego rękodzieła. Spacerowaliśmy także promenadą na Bukowinę i przeszliśmy niezwykły wiszący most do Dębu Piastowskiego. Dzień zakończyliśmy grami i zabawami przy ognisku w ośrodku edukacji ekologicznej „Mokrzycówka”.

 

Wieczorem przy wtórze chóralnych śmiechów, podczas prezentacji talentów uczestników rajdu i upominków wręczanych przez organizatorów, ze smutkiem zakończyliśmy uroczy pobyt w Wałczu. Niedzielny poranek, niezwykle wczesny kazał pożegnać nam gościnną szkołę Tischnerowską i z radością stwierdzić, że nie tylko Łódź dopieszcza przyjaciół Tischnera!


Zmieniony ( 25.09.2013. )
Czytaj całość…
 
Najwięcej wie o filmie PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
18.09.2013.
Uczennica kl. 3h Katarzyna Jüngst w dniu 17 września 2013 r. uczestniczyła w quizie „Sprawdź swoją wiedzę o polskim kinie” organizowanym przez Centralny Gabinet Edukacji Filmowej, Pałac Młodzieży im. J. Tuwima Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Venae Artis", Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego pod patronatem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, organizatora Wielkiego testu o polskim filmie.
Katarzyna Jüngst zajęła I miejsce w województwie łódzkim zdobywając 29 punktów na 30 możliwych. W nagrodę wyjedzie w dniu 23 września 2013 r. do wrocławskiego studia TVP i weźmie udział w Narodowym Teście Wiedzy o Kinie Polskim. Transmisja z wydarzenia w TVP 1 o godzinie 20:00.
 
Katarzynie gratulujemy i trzymamy kciuki w poniedziałek.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
20.08.2013.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14 rozpocznie się 2 września 2013 r. o godz. 9.00
 
Dofinansowanie podręczników PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
31.07.2013.
Informacja Urzędu Miasta Łodzi dotycząca dofinansowania do zakupu podręczników w roku szkolnym 2013/2014.
 
Łódzka Karta Dużej Rodziny PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
03.07.2013.
Image
Zmieniony ( 03.07.2013. )
 
Odbiór świadectw maturalnych 2013 PDF Drukuj
Wpisał: Jolanta Swiryd   
27.06.2013.

Absolwentów 2013  zapraszamy po odbiór świadectw maturalnych 28 czerwca 2013 r. (piątek) o godz. 11.00. Wydawać je będą wychowawcy.

 

Zmieniony ( 27.06.2013. )
 
Nagroda: wyjazd studyjny do Brukseli PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
25.06.2013.
Biuro Minister Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz - Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania zaprosiło Dorotę Gierańczyk (absolwentkę klasy europejskiej IIIe) - finalistkę Ogólnopolskiego Konkursu „Jestem Szefową” wraz z opiekunem merytorycznym prof. Bogumiłą Miodyńską Kowalczyk na wyjazd studyjny do Belgii.

Wyjazd, który odbędzie się we wrześniu 2013r., sponsoruje i organizuje Biuro Jana Olbrychta - Posła do Parlamentu Europejskiego (z Katowic).

Program wyjazdu obejmuje zwiedzanie Brugii i Brukseli, wizytę w Parlamencie Europejskim,  Komisji Europejskiej, Info Point i Parlamentarium. W programie przewidziano również wspólny obiad z eurodeputowanym Janem Olbrychtem. Z pewnością będzie to kolejne ciekawe spotkanie „na europejskim szlaku” przedstawicieli naszego liceum w stolicy Belgii.

Historia wyjazdów studyjnych młodzieży naszego liceum do Parlamentu Europejskiego ma bogatą tradycję. Uczestniczyli w nich od 2000 roku uczniowie kolejnych klas europejskich i członkowie Klubu Europejskiego wyjeżdżający w nagrodę za osiągnięcia w działalności europejskiej, bądź współpracujący z Europejskim Centrum Młodzieży, Janem Kułakowskim i Joanną Skrzydlewską - Posłami do Parlamentu Europejskiego. 

Wyjazdy studyjne z pewnością wzbogaciły wiedzę uczniów w zakresie historii budowania wspólnoty europejskiej i niewątpliwie stanowią o atrakcyjności oferty zajęć pozalekcyjnych naszego liceum.


Zmieniony ( 25.06.2013. )
 
Wolontariusze! PDF Drukuj
Wpisał: Kamilla Noweta   
20.06.2013.
Chciałabym Wam podziękować za całoroczną pracę wolontaryjną m.in. uczęszczanie do Szkoły Podstawowej nr 37 i pomaganie dzieciom w nauce. Jesteście przykładem wytrwałości w pomaganiu.
 
Dziękuję.
Kamilla Noweta (pedagog)
 
 
Najlepszą droga do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym.
M. Ghandi
 

Zmieniony ( 20.06.2013. )
 
Medal Serce Dziecku PDF Drukuj
Wpisał: Jolanta Swiryd   
04.06.2013.
Z wielką radością informujemy, że w dniu 3 czerwca 2013 roku pedagog naszego liceum Pani Kamilla Noweta została laureatem Medalu Serce Dziecku przyznawanego przez Kapitułę Dziecięco-Młodzieżową przy Stowarzyszeniu Komitet Dziecka za pracę na rzecz dzieci. We wniosku do Kapituły młodzież szkoły napisała m.in.: „… Zawsze chętna do rozmowy nawet na bardzo trudne tematy, poświęca swój czas i siły aby wspierać nas w codziennych kłopotach. Uczy nas wrażliwości, zachęca do niesienia pomocy innym i wspierania osób potrzebujących…”
 
 
Pani pedagog każdego roku  jest organizatorem i koordynatorem wielu akcji charytatywnych. Od 10 lat nasi koledzy i koleżanki zbierają drobne monety w ramach akcji Góra Grosza prowadzonej przez Towarzystwo „Nasz Dom”, by następnie przekazać je na pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym i pogotowiom rodzinnym. W ramach wieloletniej współpracy ze Stowarzyszeniem KARAN pedagog szkolny promuje zdrowy styl życia, przeciwdziała występowaniu wszelkich patologii społecznych w środowisku dzieci i młodzieży, a w szczególności prowadzi profilaktyczne akcje antynarkotykowe i antynikotynowe, w tym także zajęcia warsztatowe dla rodziców i uczniów. W  ostatnich 10. latach w tego rodzaju przedsięwzięciach wzięło udział ponad 1000 osób.

Pokolenia uczniów, bo już nikt nie pamięta dokładnie od kiedy, oddają swoje serce i czas podczas pakowania paczek świątecznych lub obsługując imprezę choinkową w Teatrze Wielkim organizowaną przez Stowarzyszenie Komitet Dziecka dla dzieci z najbiedniejszych rodzin i dzieci niepełnosprawnych z  województwa łódzkiego.
Od 2005 roku każdy uczeń naszej szkoły może zaangażować się w akcję wyrównywania szans edukacyjnych dzieci z 37 SP. Zadaniem wolontariuszy jest pomoc w nauce dzieciom z sąsiedztwa.
Wszyscy jesteśmy dumni z wyróżnienia Pani pedagog.
Życzymy dalszych owocnych działań dla dobra dzieci i młodzieży.

Zmieniony ( 04.06.2013. )
Czytaj całość…
 
Spotkanie w Stowarzyszeniu Menadżerów Austria Polska - Łódź PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
16.05.2013.
14 maja 2013r. uczniowie naszego liceum uczestniczyli w kolejnym spotkaniu w Stowarzyszeniu Menedżerów Austria-Polska Łódź poświęconemu problematyce historycznej. Tym razem prof.  Jan Kanty Chrzanowski  zaprezentował swoją książkę „Historia powstania Łodzi”, która wkrótce ukaże się rynku wydawniczym.  Autor przedstawia w niej dzieje miasta  - od małej osady położonej  wśród lasów nad rzeczką Ostrogą -  do nowoczesnego ośrodka przemysłu włókienniczego, którym stała się Łódź w XIX wieku.

Szczególną uwagę poświęcił autor postaci Rajmunda Rembielińskiego (herbu Lubicz - 1775 -1841), działaczowi politycznemu i gospodarczemu w okresie autonomii Królestwa Polskiego, m.in. marszałkowi Sejmu Królestwa Polskiego, prezesowi Komisji Województwa Mazowieckiego, głównemu pomysłodawcy utworzenia okręgu przemysłu włókienniczego w okolicy Łodzi.
 
Prof.  Jan Chrzanowski niezwykle barwnie opowiedział o Rajmundzie Rembielińskim, twórcy i odkrywcy Łodzi, człowieku o wszechstronnych zainteresowaniach i talentach, jego karierze zawodowej a przede wszystkim o tym, jak budował Łódź.
 
Młodzieży spodobała się też edytorska szata książki, która jest bogato ilustrowana materiałami źródłowymi, mapami, zdjęciami  i rycinami. Spotkanie zakończyło się żywą wymianą zdań na temat zaprezentowanego przez autora materiału oraz wykonaniem pamiątkowego zdjęcia. Wykład stanowi podstawę do dalszej pracy językowo - historycznej w zakresie CLIL – zintegrowanego nauczania języka i przedmiotu.


Zmieniony ( 16.05.2013. )
 
Europejski Rok Aktywności Osób Starszych 2012 PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
15.05.2013.
 
Program Edukacyjny Parlamentu Europejskiego PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
15.05.2013.
 
Certyfikat UNICEF - Społecznie Zaangażowanej Placówki PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
15.05.2013.
XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (już po raz drugi - także w roku szkolnym 2011/2012) zostało uhonorowane Certyfikatem UNICEF - Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2012/2013. Jest to wyróżnienie za aktywny udział w projekcie charytatywnym BiznesKlasa UNICEF, z którego dochód został przeznaczony na zakup podstawowych artykułów pomocy humanitarnej dla dzieci w najbiedniejszych krajach świata. W charytatywnej zbiórce funduszy na ten wzniosły cel udział wzięła cała społeczność szkolna, a akcję wparli finansowo także rodzice uczniów. I tym razem młodzież naszego liceum, łącząc się we wspólnym działaniu dla dobra innych, wykazała się  solidarnością międzyludzką, życzliwością i empatią.

Wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie charytatywnym BiznesKlasa UNICEF, serdecznie dziękujemy.

Klub Europejski „Szkoła Globalna i Humanitarna”

Koordynator UNICEF: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk
Zmieniony ( 15.05.2013. )
 
Spotkanie wielkanocne w Honorowym Konsulacie Republiki Austrii w Łodzi PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
15.05.2013.
W dniu 19 marca 2013 roku uczestnicy Projektu „Nauczanie języków obcych inspiracją do poznania świata,  wychowania w duchu wartości oraz działań globalnych i humanitarnych” uczestniczyli w tradycyjnym wielkanocnym spotkaniu w Honorowym Konsulacie Republiki Austrii w Łodzi.

Jak co roku spotkanie minęło w miłej atmosferze, przy suto zastawionym austriackimi przysmakami świątecznym stole. W uroczysty nastrój wprowadził zaproszonych przez Stowarzyszenie Menadżerów Austria-Polska Łódź gości z Polski i Austrii pan Szczepan Miłosz – Honorowy Konsul Republiki Austrii w Łodzi.  Poprowadził on niezwykle ciekawy wykład na temat „Polsko - austriackie wspomnienia trzech wieków współpracy gospodarczej i kulturalnej”. 
 
Oczywiście, spotkanie to stworzyło możliwość składania życzeń świątecznych i rozmów w języku niemieckim
 
Zmieniony ( 15.05.2013. )
 
Wideokonferencja z Komisją Europejską O strefie euro PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
14.05.2013.
W dniu 26 marca 2013r. uczniowie klasy IIIE, uczestnicy Projektu „Nauczanie języków obcych inspiracją do poznania świata,  wychowania w duchu wartości oraz działań globalnych i humanitarnych” razem z Biurem Poselskim dr Jacka Saryusz Wolskiego przeprowadzili wideokonferencję na temat „Strefa euro”.

Wideokonferencja była ciekawą formą CLIL (Content Language Integrated Learning) zintegrowanego nauczania języka i przedmiotu. Uczniowie przygotowując się do tego przedsięwzięcia pracowali na lekcjach geografii, historii i języków obcych oraz także indywidualnie. Opracowali zagadnienia i pytania dotyczące „za i przeciw” wprowadzenia euro w naszym kraju.  W ten sposób powstała lista pytań, również w językach obcych, które młodzież zadawała w trakcie dyskusji.
 

„E-spotkania” to inicjatywa prowadzona interaktywnie w oparciu o wykorzystanie nowych technologii komunikacji, za pomocą komunikatora Skype. Pozwala w ciekawy i inspirujący sposób poznawać i dyskutować o ważnych zagadnieniach z zakresu edukacji europejskiej.  
 
Serdecznie dziękuję prof. Sebastianowi Zaborowskiemu oraz prof. Jarosławowi Lewandowskiemu za pomoc merytoryczną w przygotowaniu młodzieży do dyskusji.
Zmieniony ( 14.05.2013. )
 
Dorota Gierańczyk ponownie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
14.05.2013.
Miło nam poinformować, że wśród tegorocznych finalistek, które zostały objęte indywidualnym rocznym programem mentoringowym przez firmę Vital Voices Poland jest Dorota Gierańczyk, uczennica klasy europejskiej IIIE, finalistka Konkursu. 22 marca br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się uroczysta inauguracja programu mentoringowego Ogólnopolskiego Konkursu „Jestem szefową” 2012. 

Tego dnia po raz pierwszy spotkały się mentee - finalistki trzeciej edycji konkursu oraz ich przyszłe mentorki – kobiety liderki, które odniosły sukces w życiu zawodowym, absolwentki programów mentoringowych Vital Voices (partnera konkursu).”  ze strony Minister Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz, Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania 

 

Zmieniony ( 16.05.2013. )
 
Likwidacja XXIII LO niezgodna z prawem PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
07.05.2013.

Pani Jolanta Chełmińska (wojewoda łódzki)  uchyliła uchwałę łódzkiej rady miejskiej o likwidacji XXIII LO.

 

List do Rodziców:

W sprawie likwidacji XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi wszczęto w dniu 3 kwietnia 2013 r. postępowanie nadzorcze w wyniku, którego Wojewoda Łódzki rozstrzygnięciem nadzorczym Nr PNK-I.4131.714.2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. stwierdził nieważność ww. uchwały jako niezgodnej z art. 59 ust. 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572).

 

Zmieniony ( 08.05.2013. )
 
Drugie życie - transplantacja nasz dar uzdrawiania II PDF Drukuj
Wpisał: Katarzyna Osuchowska   
09.04.2013.
Było nam niezwykle miło gościć na XVI targach edukacyjnych. Świadomość przekazywania wiedzy i widoczna chęć ludzi do współpracy wprawiła nas w fantastyczny stan i dała nam siłę do dalszego działania i przekazywania wiedzy o transplantologi. 
Zmieniony ( 10.04.2013. )
 
"Jego oczami" - fotorelacja PDF Drukuj
Wpisał: Ewa Kowalska   
08.04.2013.

 W związku z premierą filmu "Jego oczami" przypominamy, że część zdjęć powstała w naszej szkole.

 

 

Zmieniony ( 08.04.2013. )
Czytaj całość…
 
Nabór 2013 PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
03.04.2013.

 

 

Pogłoska o mojej śmierci była przesadzona.

Mark Twain

 
  

XXIII Liceum - reaktywacja 


  

28 marca 2013 r. Wydział Edukacji UMŁ zmienił decyzję i zezwolił na otworzenie w systemie naboru elektronicznego do szkół ponadgimnazjalnych oddziałów w naszej szkole!!!

 

Zapoznaj się z ofertą na rok szkolny 2013/2014


Wyjaśnienie Wydziału Edukacji UMŁ:

Odnosząc się do pojawiających się w mediach wątpliwości dotyczących naboru realizowanego do XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi przy al. marsz. Józefa Piłsudskiego 159, należy zaznaczyć, iż termin likwidacji XXIII LO określono na dzień 31 sierpnia 2015 r. Moment likwidacji Liceum został zatem precyzyjnie oznaczony w czasie, nie zastosowano przy tym formuły tzw. stopniowej likwidacji, której konsekwencją miałoby być wstrzymanie naboru do Liceum na rok szkolny 2013/2014.


  

W dniu 10 kwietnia 2013 r. społeczność szkoły złożyła w Radzie Miejskiej wezwanie do usunięcia naruszenia prawa w związku z wydaniem uchwały LIX/1266/13 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 27 marca 2013 r. w spawie likwidacji XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi przy al. marsz. J. Piłsudskiego 159.


 

Pani Jolanta Chełmińska (wojewoda łódzki)  uchyliła uchwałę łódzkiej rady miejskiej o likwidacji XXIII LO.

Zmieniony ( 07.05.2013. )
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 41 - 60 z 355
© 2022 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz