Start arrow Aktualności arrow Zostań Mistrzem Internetu

Wpisał: Arkadiusz Gawełek
22.01.2008.

Zostań Mistrzem Internetu!

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie Dialnet Masters.

Dialnet Masters Pierwsza edycja Olimpiady DialNet Masters została zrealizowana z dużym powodzeniem na terenie województwa dolnośląskiego w okresie od grudnia 2006 do końca maja 2007 r. Turniej przebiegał wieloetapowo w formie konkursu drużynowego i olimpiady indywidualnej. Dzięki współpracy z Politechniką Wrocławską konkurs zyskał wysoki poziom naukowy. Inżynierowie z Instytutu Teleinformatyki i Telekomunikacji PWr weszli w skład Jury oraz stworzyli i nadzorowali realizację testów sprawdzających wiedzę uczestników.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters jest konkursem naukowym dla młodzieży szkolnej organizowanym w kilku etapach: okręgowym online, wojewódzkim online, rozgrywanych na żywo półfinałów oraz Wielkim Finale. Zakres naukowy Olimpiady obejmuje szeroko rozumianą wiedzę o internecie i technologiach teleinformatycznych. Młodzież biorąca udział w turnieju rozwiązuje testy przygotowane przez ekspertów z Politechniki.

Ogólnopolska Olimpiada DialNet Masters odbędzie się DRUŻYNOWO. Drużyny składają się z 4 członków + nauczyciel prowadzący. Olimpiada będzie rozgrywana w dwóch odrębnych kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

Na wszystkich etapach turniej będzie obsługiwany przez specjalny serwis internetowy www.dialnetmasters.pl. Portal ten będzie centrum skupiającym uwagę wszystkich uczestników i obserwatorów, swoistym „sercem” turnieju.

HARMONOGRAM:

21 stycznia 2008 – start portalu dialnetmasters.pl,
od 21 stycznia do 22 lutego 2008 – zapisy poprzez formularz internetowy,
od 3 do 6 marca 2008 – etap okręgowy testów online,
10 marca 2008 – dogrywka online po etapie okręgowym testów online,
14 marca 2008 – etap wojewódzki testów online,
19 marca 2008 – dogrywka online po etapie wojewódzkim testów online,
od 26 marca do 17 kwietnia 2008 – Mecze Mastersów – półfinały ogólnopolskie na żywo,
6 czerwca 2008 – Wielki Finał Ogólnopolski na żywo,
lipiec 2008 – wycieczka do USA

Osoby zainteresowane startem (2 drużyny 4-osobowe, bez względu na płeć i klasę) zgłaszają się do A. Gawełka do 7 lutego 2008 r. Proszę się wcześniej zapoznać z przykładowymi zadaniami . konkursowej.

Zmieniony ( 22.01.2008. )