Start arrow Aktualności arrow Spotkania z kulturą
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Spotkania z kulturą PDF Drukuj
Wpisał: Ewa Sztombka   
29.01.2008.

28 stycznia 2008r. uczniowie klasy 1A uczestniczyli wraz z opiekunami (Anna Rakowska i Ewa Sztombka) w trzeciej edycji Spotkań z Kulturą Współczesną organizowanych przez Wyższą Szkołę Humanistyczno - Ekonomiczną w Łodzi. Temat zajęć był bardzo interesujący: Internet. Nowe media – nowe możliwości.

Image 

 

Spotkanie składało się z dwóch części – wykładów (w formie prezentacji multimedialnych) i warsztatów. Najpierw wysłuchaliśmy krótkich wystąpień trzech pracowników naukowych WSHE. Dr Agnieszka Kamrowska (medioznawcza) opowiadała  o historii Internetu i początkach cyberprzestrzeni. Mgr Sylwia Krakowiak (specjalista ds. informacji naukowej) mówiła o znaczeniu bibliotek cyfrowych. Dr Konrad Chmielecki (filmoznawca, teoretyk nowych mediów) prezentował w dość oryginalny sposób społeczny wymiar Internetu.

Po krótkiej przerwie na kawę i słodki poczęstunek przystąpiliśmy do prac warsztatowych związanych z tematami zaproponowanymi na wykładach. Nasza grupa pracowała pod kierunkiem dr Agnieszki Kamrowskiej, która przedstawiła nam ciekawe audiowizualne materiały dotyczące cyberprzestrzeni. Warto było uczestniczyć w tych zajęciach. Teraz o historii Internetu wiemy wszystko. Skorzystamy też z zasobów najciekawszych bibliotek cyfrowych. Czekamy na następne IV Spotkania z Kulturą Współczesną.

 

Galeria zdjęć.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz