Start arrow Aktualności arrow XXIII LO w Dzienniku Łódzkim

XXIII LO w Dzienniku Łódzkim PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek
03.10.2008.

Artykuł z Dziennika Łódzkiego z 2 października 2008 r.:

Paulina Hoffmann i Paweł Wygoda z XXIII LO zostali finalistami międzynarodowego konkursu European Development Youth Prize. W nagrodę, jako jedyni uczniowie z Polski, będą reprezentować nasz kraj podczas Europejskich Dni Rozwoju w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

źródło zdjęcia: naszemiasto.pl

Do konkursu przygotowała młodzież Bogumiła Miodyńska, nauczycielka niemieckiego.

- Bez jej wsparcia na pewno byśmy nie wygrali - podkreśla Paweł Wygoda. Konkurencja była ogromna. Do rywalizacji stanęło prawie 2 tys. uczniów z całego świata.

- Tematami konkursowymi były zmiana klimatyczna, woda i energia, a także zrównoważona turystyka w Afryce - opowiada Bogumiła Miodyńska.

Uczniowie mieli za zadanie przedstawić problemy związane z zagrożeniami środowiska naturalnego w Afryce oraz skomentować swoje przesłanie w języku angielskim i niemieckim

- Bardzo się cieszę, że wysiłek moich podopiecznych został nagrodzony - dodaje nauczycielka.

Paulina i Paweł już nie mogą doczekać się wycieczki do Strasburga.

- Będziemy mieli okazję zobaczyć na żywo to, o czym do tej pory czytaliśmy w książkach - podkreśla Paulina.

Zmieniony ( 06.10.2008. )