Start arrow Aktualności arrow Młoda krew ratuje życie
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Młoda krew ratuje życie PDF Drukuj
Wpisał: Agnieszka Karasek   
17.12.2008.

Dnia 28 listopada 2008 r. w XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. ks. prof. J. Tischnera, dziesiąty raz młodzież honorowo oddawała krew, uczestnicząc w turnieju  Młoda krew ratuje życie.

 

 

W poprzednim roku nasza szkoła zdobyła zaszczytne 2 miejsce jeśli chodzi o ilość litrów oddanej krwi. W tym roku zgłosiło się wielu śmiałków, przeważnie z klas trzecich (osoby pełnoletnie, zdrowe fizycznie i na umyśle co zostało naukowo stwierdzone). Tylko 32 szczęśliwcom udało się oddać krew (przeszli przez badania i rozmowę kwalifikacyjną z lekarzem). Każdy utoczył sobie 0,5 litra krwi co dało łącznie 14,400 litra.

 

Całej akcji towarzyszyły emocje: nerwy, stres, niepewność, a może nawet strach. Nie obyło się bez niegroźnych zasłabnięć. Wszystko jednak skończyło się dobrze. Było kilka osób rozczarowanych, którym ze względu na stan zdrowia nie udało się oddać krwi. Honorowi dawcy otrzymali ekwiwalent straconych kalorii w postaci 8 czekolad w różnych smakach i napoju regeneracyjnego.

 

Uczestnikom towarzyszyli kibice z młodszych klas i mniej odważni koledzy. Może odważą się w następnej edycji, która odbędzie się już niedługo, bo w marcu. BIERZMY PRZYKŁAD Z HONOROWYCH KOLEGÓW,  którzy przełamując własne słabości (strach przed igłą) z poświęceniem ratują życie potrzebującym.

I TY MOŻESZ POTRZEBOWAĆ KRWI, ZOSTAŃ HONOROWYM KRWIODAWCĄ  JUŻ DZIŚ

Dziękujemy dawcom za krew, gratulujemy odwagi, życzymy końskiego zdrowia i czekamy na kolejne litry życiodajnego płynu. Niezdecydowanych zapraszamy na edycję wiosenną.

Zmieniony ( 21.12.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2021 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz