Start arrow Aktualności arrow Sesja naukowa SPORT & SCIENCE

Sesja naukowa SPORT & SCIENCE PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek
25.05.2009.

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli na sesję naukową, która obędzie się w naszej szkole 29 maja 2009 roku w godz. 12.00–15.00

SPORT & SCIENCE

bez fikcji

Patronat nad imprezą objęli:

Jacek Człapiński - Dyrektor Wydziału Edukacji UMŁ
prof. dr hab. Grzegorz Bąk - Dziekan Wydziału FTIMS PŁ
prof. Włodzimierz Nakwaski - Dyrektor Instytutu Fizyki PŁ

Sesja współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Program sesji obejmuje:

I. wykład Pani dr inż. Magdaleny Włodarskiej - asystenta w Instytucie Fizyki Politechniki Łódzkiej na temat sportów wodnych,
II. prezentacja Pana dr Marka Śmietańskiego – adiunkta w Katedrze Algorytmów i Baz Danych Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego "O systemach rozgrywek sportowych"
III. prezentacje uczniów XXIII Liceum Ogólnokształcącego na temat:
o    Kwas mlekowy w mięśniach – prawdy i mity
o    Doping w sporcie
o    Anatomia i fizjologia układu ruchu
o    Spacerem czy biegiem?
o    Te, co skaczą i pływają, a czasami się ślizgają
o    Pchać czy rzucać?
o    Jak skakać wysoko?
o    Kule, kulki i zderzenia
o    Co każdy kolarz wiedzieć powinien?
o    „Na Małysza…”
o    Lekkomatematyka
o    Kosmiczny mecz
o    Bez matmy nie wygrasz
o    Rekordy, Twoja szansa na sukces

"Równaj do najlepszych"

Tylko u nas, jedynej szkole ponadgimnazjalnej w  Łodzi,  realizowany jest projekt zajęć pozalekcyjnych z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych dla uczniów klas I i II, współfinansowany przez Unię Europejską  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W latach 2008/09 i 2009/10 proponujemy uczniom udział w zajęciach z biologii, chemii, fizyki i matematyki. Pracujemy w siedmiu, 10 osobowych grupach, średnio 3 godz. tygodniowo.
W tym roku szkolnym uczestniczyliśmy w różnorodnych zajęciach na uczelniach wyższych i w muzeach. Grupa biologów przygotowała wystawę pod hasłem „Wyprawa po kwiat paproci, czyli pospolite rośliny naszych lasów”. Chemicy wyhodowali   wyjątkowo piękne  kryształy.  Fizycy  wykonali i opracowali szereg eksperymentów. Matematycy zgłębili  tajniki  fraktali i ciągów. Grupa wybranych uczniów uczestniczyła też w szkoleniach komputerowych dotyczących programu Cabri i tworzenia stron www.
Dzięki wspólnej pracy poznajemy się wzajemnie oraz każdy  sam  siebie.  Korzystamy  z  różnych  źródeł   informacji i metod pracy, wykorzystujemy szkolne pracownie wyposażone w odpowiedni sprzęt laboratoryjny, komputery i tablicę interaktywną. Gościmy w naszej szkole ludzi nauki, którzy wyjaśniają nam zjawiska matematyczno – przyrodnicze. Poszerzając wiedzę, doskonalimy też swoje umiejętności organizacyjne i komunikacyjne.

Jeśli tylko chcesz, możesz do nas dołączyć!