Start arrow Aktualności arrow 20-lecie Konwencji o Prawach Dziecka ONZ - patronat UNICEF

20-lecie Konwencji o Prawach Dziecka ONZ - patronat UNICEF PDF Drukuj
22.11.2009.
20-lecie Konwencji o Prawach Dziecka ONZ - patronat UNICEF
Laureaci szkolnego konkursu
Galeria zdjęć

Logo XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi otrzymało patronat UNICEF „20 lecie Konwencji o Prawach Dziecka ONZ”.

Przyznanie tego patronatu jest wynikiem inicjatywy Klubu Europejskiego „Szkoła Globalna i Humanitarna” do wzięcia udziału w programie „Szkoła z prawami dziecka”. Program ten został stworzony przez UNICEF z okazji dwudziestej rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka (20.11.1989r.) Konwencja ta jest najważniejszym i najbardziej uniwersalnym dokumentem mówiącym o prawach dziecka, uchwalonym z inicjatywy Polski przez ONZ.
Dlatego 20 listopada 2009r. w szkołach całego świata obchodzono Dzień Praw Dziecka, którego kulminacją był happening "balony do nieba". Święto to również uczcili uczniowie naszej szkoły. Kolorowe balony z wypisanymi 41 prawami dziecka  zagwarantowanymi w Konwencji ozdobiły klasy i korytarz szkoły. Zorganizowane również zostały wystawa fotograficzna oraz szkolny konkurs wiedzy o prawach dziecka.

Przyznany szkole patronat UNICEF na akcje związane z obchodami 20-lecia Konwencji jest ważny do końca semestru zimowego. Zapraszamy do przeprowadzenia w ramach tego patronatu lekcji wychowawczych, debat uczniowskich oraz innych działań dotyczących Konwencji o Prawach Dziecka.
Opiekunki Klubu Europejskiego: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk, Eugenia Kowalska

Zmieniony ( 10.05.2011. )