Start arrow Aktualności arrow Nasza szkoła laureatem Europejskiego Konkursu European Language Label 2009
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Nasza szkoła laureatem Europejskiego Konkursu European Language Label 2009 PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
21.12.2009.

Certyfikat Europejski Znak Innowacyjności i Jakości dla nowatorskich inicjatyw w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych po raz drugi dla projektu z języka niemieckiego!

Image Z przyjemnością informujemy, że nasze liceum, jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna w Polsce, w roku 2009 zostało uhonorowane Certyfikatem Europejski Znak Innowacyjności i Jakości dla nowatorskich inicjatyw w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych. Projekt zrealizowany pod kierunkiem nauczycielek języka niemieckiego Bogumiły Miodyńskiej Kowalczyk i Anny Pęczek zdobył Certyfikat European Language Label 2009 w kategorii „Instytucja”.
 
 
 
Tym razem uznanie jury zdobył projekt „Matura - nasz wspólny sukces! Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego; Europejskie Forum Praw Człowieka i Praw Dziecka”. Ceremonia wręczenia Certyfikatów odbyła się 11 grudnia 2009 r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie.

 


Jest to już drugi Certyfikat ELL, który przyznano nauczycielom naszego liceum. Profesor Bogumiła Miodyńska Kowalczyk została laureatką europejskiego konkursu ELL 2008 w kategorii „Nauczyciel”. Jest jedną z sześciu nauczycieli w Polsce, którzy w roku 2008 zostali uhonorowani Certyfikatem Europejski Znak Innowacyjności i Jakości dla nowatorskich inicjatyw w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych.
Jury nagrodziło projekt zrealizowany pod kierunkiem pani Profesor „Moje hobby - fotografika. Studium Europejskie przy XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi”.

W Polsce konkurs ELL od 2002 r. prowadzony jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji - Agencję Narodową programu "Uczenie się przez całe życie". Laureaci konkursu otrzymują prestiżowe certyfikaty podpisane przez komisarza UE ds. wielojęzyczności oraz ministra edukacji narodowej a także prawo do umieszczania znaku jakości ELL na swoich produktach, materiałach edukacyjnych, stronach internetowych, itp.
 
Zobacz też:

 

Zmieniony ( 16.01.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2022 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz