Start arrow Aktualności arrow Nasza szkoła laureatem Europejskiego Konkursu European Language Label 2009

Nasza szkoła laureatem Europejskiego Konkursu European Language Label 2009 PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek
21.12.2009.

Certyfikat Europejski Znak Innowacyjności i Jakości dla nowatorskich inicjatyw w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych po raz drugi dla projektu z języka niemieckiego!

Image Z przyjemnością informujemy, że nasze liceum, jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna w Polsce, w roku 2009 zostało uhonorowane Certyfikatem Europejski Znak Innowacyjności i Jakości dla nowatorskich inicjatyw w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych. Projekt zrealizowany pod kierunkiem nauczycielek języka niemieckiego Bogumiły Miodyńskiej Kowalczyk i Anny Pęczek zdobył Certyfikat European Language Label 2009 w kategorii „Instytucja”.

Tym razem uznanie jury zdobył projekt „Matura - nasz wspólny sukces! Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego; Europejskie Forum Praw Człowieka i Praw Dziecka”. Ceremonia wręczenia Certyfikatów odbyła się 11 grudnia 2009 r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie.

Jest to już drugi Certyfikat ELL, który przyznano nauczycielom naszego liceum. Profesor Bogumiła Miodyńska Kowalczyk została laureatką europejskiego konkursu ELL 2008 w kategorii „Nauczyciel”. Jest jedną z sześciu nauczycieli w Polsce, którzy w roku 2008 zostali uhonorowani Certyfikatem Europejski Znak Innowacyjności i Jakości dla nowatorskich inicjatyw w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych.
Jury nagrodziło projekt zrealizowany pod kierunkiem pani Profesor „Moje hobby - fotografika. Studium Europejskie przy XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi”.

W Polsce konkurs ELL od 2002 r. prowadzony jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji - Agencję Narodową programu "Uczenie się przez całe życie". Laureaci konkursu otrzymują prestiżowe certyfikaty podpisane przez komisarza UE ds. wielojęzyczności oraz ministra edukacji narodowej a także prawo do umieszczania znaku jakości ELL na swoich produktach, materiałach edukacyjnych, stronach internetowych, itp.