Start arrow Aktualności arrow Innowacyjna Szkoła 2010

Galeria 1
Galeria 2
Autorzy sukcesu

Image W dniu 13 października 2010 r. nasza szkoła zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie Innowacyjna Szkoła 2010 organizowanym przez Microsoft. To już trzecia edycja tego konkursu - jak do tej pory jesteśmy jedyną szkołą w Łodzi wyróżnioną tym tytułem (i jedną z ok. 30 w Polsce, tu możesz sprawdzić pozostałych laureatów). Tytuł Innowacyjnej Szkoły oznacza, że XXIII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi:

• jest otwarte na nowe technologie i ich wykorzystanie w pracy dydaktycznej
  • propaguje stosowanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych wśród uczniów i nauczycieli (stwarza uczniom warunki do pełnego poznania podstaw i zastosowań ICT, wykorzystuje nowe technologie w nauczaniu wszystkich przedmiotów, dzieli się wiedzą i doświadczeniem z innymi placówkami oświatowymi oraz środowiskiem lokalnym)
  • buduje wirtualność szkoły

Uroczysta gala, w której uczestniczyli Prezydent RP Bronisław Komorowski i Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall była połączona z przyznaniem tytułu Nauczyciela Roku. Tu z kolei nominowana była Maria Tuchowska.

Gośćmi specjalnymi uroczystości byli: Janek Mela i Marek Kamiński.

Zmieniony ( 24.10.2010. )