Start arrow Aktualności arrow Profesor Oświaty

Profesor Oświaty
Relacja multimedialna
Wywiad dla gazeta.edu.pl

Dyrektor XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, a także nauczycielka fizyki, pani Jolanta Swiryd w dniu 14 października 2010 r. otrzymała z rąk Premiera RP Donalda Tuska oraz Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall honorowy tytuł Profesora Oświaty i tym samym dołączyła do grona około 30 nauczycieli z całej Polski wyróżnionych w ciągu trzech lat (listę tegorocznych laureatów możesz znaleźć tutaj). Szczególnie cieszy nas wszystkich fakt, że to pierwszy - i jak na razie jedyny - Profesor Oświaty w Łodzi i całym województwie!

Społeczność naszej szkoły przygotowała z tej okazji dla Pani Profesor kilka niespodzianek (począwszy od owacji na stojąco, poprzez nową tabliczkę, grawerowane pióro, prawie 400 kartek z gratulacjami, a skończywszy na przygotowaniu specjalnego miejsca parkingowego :-). Wyraźnie wzruszona i szczęśliwa Jolanta Swiryd podziękowała wszystkim za pośrednictwem strony internetowej.

Zmieniony ( 26.10.2010. )