Start arrow Aktualności arrow X rajd szlakami ks. prof. Józefa Tischnera
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
X rajd szlakami ks. prof. Józefa Tischnera PDF Drukuj
Wpisał: Ewa Kowalska   
24.10.2010.

To już piąta wędrówka przedstawicieli społeczności szkoły szlakami swojego Patrona. W tym roku wyruszyliśmy ze stacji GOPR na Kowańcu na Turbacz. Pogoda dostarczyła nam niemało atrakcji. Rozpoczynaliśmy jesienią a już w połowie drogi zastała nas zima. Na dachu schroniska położonego powyżej 1300 m. wisiały pierwsze w tym roku sople lodu zaś mgła uniemożliwiała podziwianie pasma Gorców. To jednak nie odebrało nam dobrego humoru i wieczorem wspólnie bawiliśmy się z pozostałym uczestnikami rajdu pod czujnym okiem pana Kazimierza Tischnera i jego żony pani Janiny.Image
Dnia następnego wyruszyliśmy w kierunku Przełęczy Knurowskiej do Ochotnicy Górnej, mijając ośnieżone drzewa, krzewy i polany. Jednak im bardziej oddalaliśmy się od Turbacza, tym mniej było już szadzi w górskim krajobrazie. Za słońcem wciąż tęskniliśmy, ale droga po śliskich kamieniach, mokrych strumykach i błocie wywoływała radość, zwłaszcza tych, którzy niejednokrotnie blisko spotykali się z ziemią. W pensjonacie Szymanówka spotkaliśmy się z drugim bratem naszego Patrona- panem Marianem Tischnerem i jego żoną. Wspomnienia honorowych gości oraz konkursy: plastyczny, literacki, aktorski i fotograficzny umilały nam  popołudnie i wieczór drugiego dnia rajdu. Nasza ekipa wywalczyła sobie nawet III miejsce a nagrodę odebrała podczas spotkania w Łopusznej, do której zeszliśmy następnego dnia. Atmosferę serdeczności i wzajemnej życzliwości podgrzali jeszcze nasi góralscy Przyjaciele, ucząc rajdowiczów tańców i zabaw charakterystycznych dla swojej kultury.
Aż trudno było się rozstać! Może dlatego, wracając już do Łodzi siłami ducha popsuliśmy autokar, czekając później z uporem godnym lepszej sprawy na kolejny.
Wspólnie jednak orzekliśmy, ze za rok znów pojedziemy!!!

 

Zmieniony ( 26.10.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz