Start arrow Aktualności arrow Andrzejkowo - naukowo

Andrzejkowo - naukowo PDF Drukuj
Wpisał: Izabela Kostka-Skwarczyńska
06.12.2010.
29 listopada w naszej szkole odbyła się impreza dla uczniów klas pierwszych: „Matematyka i astrologia” przygotowana przez uczniów klas drugich pod czujnym okiem Izabeli Kostki-Skwarczyńskiej oraz Barbary Makowskiej.

Sięgnęliśmy do korzeni zwyczajów wróżenia i poszukiwań wpływu gwiazd na ludzkie losy… Kuba Szczepański oraz Ilona Wieczorek i Majka Strojna (wszyscy 2C) przybliżyli sylwetki matematyków, którzy zajmowali się także astrologią. Swoją świeżo zdobytą wiedzą pierwszoklasiści mogli pochwalić się w konkursie. Pierwsze miejsce zdobyła klasa - IE, drugie - 1H, trzecie - 1O. Nagrodami były dyplomy wręczone przez Panią Dyrektor oraz ciasta upieczone przez nauczycieli.

Były też wróżby: numerologia, którą zajmował się kiedyś Pitagoras, kalendarz wieczysty (Gauss), łódeczki, które pomogły zauważyć jakie osoby „przyciągają się”. Wystawę plakatów przygotowanych na tę okazję można oglądać na szkolnych korytarzach.

Mamy nadzieję, że w przyjemny sposób mogliśmy, choć trochę, przyczynić się do wzbogacenia wiadomości o matematykach i astrologii.