Start arrow Aktualności arrow Andrzejkowo - naukowo
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Andrzejkowo - naukowo PDF Drukuj
Wpisał: Izabela Kostka-Skwarczyńska   
06.12.2010.
29 listopada w naszej szkole odbyła się impreza dla uczniów klas pierwszych: „Matematyka i astrologia” przygotowana przez uczniów klas drugich pod czujnym okiem Izabeli Kostki-Skwarczyńskiej oraz Barbary Makowskiej.
    
Sięgnęliśmy do korzeni zwyczajów wróżenia i poszukiwań wpływu gwiazd na ludzkie losy… Kuba Szczepański oraz Ilona Wieczorek i Majka Strojna (wszyscy 2C) przybliżyli sylwetki matematyków, którzy zajmowali się także astrologią. Swoją świeżo zdobytą wiedzą pierwszoklasiści mogli pochwalić się w konkursie. Pierwsze miejsce zdobyła klasa - IE, drugie - 1H, trzecie - 1O. Nagrodami były dyplomy wręczone przez Panią Dyrektor oraz ciasta upieczone przez nauczycieli.
 
Były też wróżby: numerologia, którą zajmował się kiedyś Pitagoras, kalendarz wieczysty (Gauss), łódeczki, które pomogły zauważyć jakie osoby „przyciągają się”. Wystawę plakatów przygotowanych na tę okazję można oglądać na szkolnych korytarzach.

Mamy nadzieję, że w przyjemny sposób mogliśmy, choć trochę, przyczynić się do wzbogacenia wiadomości o matematykach i astrologii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz