Start arrow Aktualności arrow Tydzień Edukacji Globalnej 2010 (TEG) w naszym liceum
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Tydzień Edukacji Globalnej 2010 (TEG) w naszym liceum PDF Drukuj
Wpisał: Eugenia Kowalska   
22.11.2010.

ImageW dniach 15-21 listopada 2010r. obchodziliśmy Tydzień Edukacji Globalnej pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Polskiej Akcji Humanitarnej. TEG to coroczna międzynarodowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństw Europy na potrzebę prowadzenia edukacji o sprawach globalnych poprzez intensywne i różnorodne działania skierowane do dzieci i młodzieży. Głównym celem TEG jest zapoznanie uczniów z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu. Ważnym zadaniem TEG jest także kształtowanie postaw szacunku dla różnorodności kulturowej oraz umiejętności porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur i mówiącymi różnymi językami.

 


Tegorocznym tematem TEG był „Peace and non-violence for the children of the world” („Pokój i nie stosowanie przemocy wobec dzieci”).
Członkowie Klubu Europejskiego „Szkoła Globalna i Humanitarna” już po raz drugi (w 2009r. i 2010r.) włączyli się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej.Image
Tym razem celem poznania był odległy kraj azjatycki Armenia i przestrzeganie w tym kraju praw człowieka i praw dziecka. Nasz wybór nie był przypadkowy. W Łodzi przebywa liczna grupa Ormian, która opuściła swój kraj z powodów polityczno-ekonomicznych. Postanowiliśmy więc poznać historię, język i kulturę Ormian, których często spotykamy w naszym mieście. Będzie to przedmiotem kolejnych działań, które poszerzą spektrum tematyczne projektu językowo-historycznego „Wielokulturowość Łodzi - wczoraj i dziś”, realizowanego w roku szkolnym 2010/2011.Image
W ramach TEG 2010 odbyły się lekcje językowo-historyczne w klasach europejskich Ie i IIc. Młodzież zapoznała się z ciekawymi i burzliwymi dziejami Armenii oraz jej środowiskiem geograficznym. Uczniowie opracowali również w pięciu językach obcych terminologię historyczno-geograficzną, konsultując wyniki swojej pracy z nauczycielami języków obcych.

 

Zmieniony ( 08.01.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz