Start arrow Aktualności arrow Wielokulturowe walentynki
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Wielokulturowe walentynki PDF Drukuj
18.02.2011.
Spis treści
Wielokulturowe walentynki
Kocham Cię

W dniu św. Walentego, tj. 14 lutego 2011r. wielokulturowe "Kocham Cię" rozbrzmiewało w naszym liceum w 40 językach świata. Stało się to za przyczyną realizowanego przez młodzież projektu „Wielokulturowa Łódź – wczoraj i dziś”. Śmiali i mniej śmiali uczniowie energicznie wymawiali te magiczne słowa do swoich kolegów i koleżanek, nauczycieli a nawet dyrekcji szkoły, za które zdobywali punkty. Obdarowani nietypową „Językową Walentynką” poświadczali fakt otrzymania tego „prezentu” własnoręcznym podpisem w odpowiedniej rubryce przygotowanego na tę wyjątkową okazję arkusza walentynkowego. Każdy podpis był „na wagę złota”, ponieważ walka toczyła się o sympatyczny i mile brzmiący tytuł „Wielokulturowa Walentynka - Poliglotka /Wielokulturowy Walentyn - Poliglota XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi”.


 

Wprawdzie „Kocham Cię” można było powiedzieć tej samej osobie tylko jeden raz, a w tym samym języku obcym jedynie trzem osobom, to konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. W grze wzięło udział 149 uczniów. Szkolne „Walentynki” udały się, o czym świadczą wypełnione drobnym maczkiem arkusze z życzliwymi podpisami zdobywanymi zgodnie z zasadami fair play. Ta wesoła zabawa językowa była elementem integracji społeczności naszej szkoły.


Miło nam poinformować, że tytuł:
 
„Wielokulturowa Walentynka - Poliglotka XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi” otrzymały: Ewa Będzia (2D) - 112 punktów i Justyna Ziółkowska (2A) - 110 punktów.
 
„Wielokulturowy Walentyn - Poliglota XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi” otrzymał Rafał Turek (2A) - 100 punktów.

Wyróżnienie za aktywny udział w walentynkowej zabawie otrzymuje Przemysław Chuściński (2A).


Klub Europejski „Szkoła Globalna i Humanitarna” serdecznie gratuluje laureatom!

 

 Zmieniony ( 10.05.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2021 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz