Start arrow Aktualności arrow Wielokulturowe walentynki

18.02.2011.
Wielokulturowe walentynki
Kocham Cię

W dniu św. Walentego, tj. 14 lutego 2011r. wielokulturowe "Kocham Cię" rozbrzmiewało w naszym liceum w 40 językach świata. Stało się to za przyczyną realizowanego przez młodzież projektu „Wielokulturowa Łódź – wczoraj i dziś”. Śmiali i mniej śmiali uczniowie energicznie wymawiali te magiczne słowa do swoich kolegów i koleżanek, nauczycieli a nawet dyrekcji szkoły, za które zdobywali punkty. Obdarowani nietypową „Językową Walentynką” poświadczali fakt otrzymania tego „prezentu” własnoręcznym podpisem w odpowiedniej rubryce przygotowanego na tę wyjątkową okazję arkusza walentynkowego. Każdy podpis był „na wagę złota”, ponieważ walka toczyła się o sympatyczny i mile brzmiący tytuł „Wielokulturowa Walentynka - Poliglotka /Wielokulturowy Walentyn - Poliglota XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi”.

Wprawdzie „Kocham Cię” można było powiedzieć tej samej osobie tylko jeden raz, a w tym samym języku obcym jedynie trzem osobom, to konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. W grze wzięło udział 149 uczniów. Szkolne „Walentynki” udały się, o czym świadczą wypełnione drobnym maczkiem arkusze z życzliwymi podpisami zdobywanymi zgodnie z zasadami fair play. Ta wesoła zabawa językowa była elementem integracji społeczności naszej szkoły.

Miło nam poinformować, że tytuł:

„Wielokulturowa Walentynka - Poliglotka XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi” otrzymały: Ewa Będzia (2D) - 112 punktów i Justyna Ziółkowska (2A) - 110 punktów.

„Wielokulturowy Walentyn - Poliglota XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi” otrzymał Rafał Turek (2A) - 100 punktów.

Wyróżnienie za aktywny udział w walentynkowej zabawie otrzymuje Przemysław Chuściński (2A).

Klub Europejski „Szkoła Globalna i Humanitarna” serdecznie gratuluje laureatom!

Zmieniony ( 10.05.2011. )