Start arrow Aktualności arrow Wybitni światowi naukowcy w naszej szkole
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Wybitni światowi naukowcy w naszej szkole PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
04.04.2011.
Spis treści
Wybitni światowi naukowcy w naszej szkole
Historia czatów
Galeria zdjęć
Uczniowie XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi są mocno zaangażowani w ochronę środowiska. Biorą udział w projekcie FuturEnergia („Energia jest naszą przyszłością”) realizowanym przez European Schoolnet w imieniu PlasticsEurope – stowarzyszenia skupiającego wytwórców plastiku w Europie. Celem projektu jest zwiększenie świadomości na temat wpływu jaki odgrywać może zmiana sposobu konsumpcji energii na ochronę klimatu. Istotnym elementem projektu jest także pokazanie w jaki sposób  materiały, takie jak plastiki, mogą przyczyniać się do oszczędzania energii oraz surowców.

 

Również i w roku szkolnym 2010/2011 uczniowie XXIII LO reprezentują Polskę na międzynarodowych czatach z wybitnymi naukowcami z całego świata, gdzie także mają możliwość wymiany poglądów z młodzieżą europejskich szkół.
Przed czatem uczniowie przygotowują się merytorycznie i językowo do zaplanowanego tematu. Pomagają im w tym Monika Łyszczyńska, nauczycielka języka angielskiego oraz Bogumiła Miodyńska Kowalczyk, Anna Pęczek – nauczycielki języka niemieckiego. Uczniowie czytają artykuły w językach obcych, szukają informacji surfując po internecie, wertują tematyczne słowniki oraz prowadzą dyskusję w klasie.
Materiały dydaktyczne w językach obcych, z jakimi uczniowie przed każdym czatem muszą się zapoznać, zawierają cenne informacje dotyczące tematów związanych z energią, stopniem wpływu materiałów na zużycie energii oraz sposobów znalezienia rozwiązań mających na celu wytworzenie energii zrównoważonej środowiskowo.

Wnioski:
1. Czaty umożliwiają wymianę poglądów na temat wpływu materiałów na zużycie energii oraz na stopień ich wykorzystania w odkrywaniu zrównoważonych rozwiązań energetycznych.
2. Przyczyniają się do zwiększenia  świadomości na temat wpływu jaki odgrywa zużywanie energii na zmiany klimatu oraz w jaki sposób zaawansowane materiały takie jak plastik mogą przyczynić się  do zaoszczędzenia energii oraz do zrównoważonego rozwoju.
2. W sposób istotny przyczyniają się do propagowania i doskonalenia nauczania na temat energii.
3. Są świetną motywacją do nauki języków obcych. Młodzież chętnie w nich uczestniczy, są interesującą ofertą zajęć pozalekcyjnych.

 


Zmieniony ( 16.05.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz