Start arrow Aktualności arrow Bądź twórczy

Zakwalifikowani
Aktualizacja: Lista projektów do konsultacji, Zakwalifikowani

BĄDŹ TWÓRCZY, ZREALIZUJ WŁASNY POMYSŁ

Z dniem 1 maja 2011 roku rozpoczynamy realizację projektu, którego celem jest kształtowanie umiejętności tworzenia i realizacji projektu oraz kształtowanie umiejętności wystąpień publicznych.

Co to jest projekt? W największym skrócie - zaplanowane działania (harmonogram, wydatki, czynności, podział obowiązków i inne) służące do osiągnięcia konkretnego celu. Projekt można realizować samodzielnie lub w zespole.

Obok umiejętności językowych oraz umiejętności posługiwania się technologią informacyjną planowanie działań i ich konsekwentna realizacja samodzielnie lub we współpracy oraz umiejętność występowania przed audytorium jest jedną z podstawowych zalet przyszłego studenta i pracownika. Pierwszym oficjalnym sprawdzianem posiadanych umiejętności w opisanym wyżej zakresie jest ustny egzamin maturalny z języka polskiego. Abyś umiał sobie poradzić z przygotowaniem i wygłoszeniem prezentacji, proponujemy Tobie (jeśli jesteś uczniem tegorocznej klasy I lub II) profesjonalne zajęcia „od pomysłu do realizacji projektu”.

W pierwszym etapie zostaniesz zaproszony na dwudniowe szkolenie w zakresie tworzenia projektu. Twoim zadaniem będzie napisanie własnego projektu na temat wybrany z podanej listy. Tematy będą dotyczyć historii i dorobku Łodzi oraz życia i twórczości Patrona szkoły. Wszystkie projekty będą ocenione wg podanych kryteriów. Jeśli Twój projekt znajdzie się wśród najlepszych będziesz mógł go zrealizować.

Wybór tematu projektu jest ważny. Jeśli wybierzesz temat związany z Łodzią, możesz mieć udział w pierwszej swojej publikacji, ponieważ zostanie opracowany i wydany drukiem przewodnik po naszym mieście. Przewodnik ten otrzyma każdy autor oraz uczestnicy gali finałowej konkursu tischnerowskiego zaplanowanego w połowie listopada 2011 r. Jeśli natomiast wybierzesz temat związany z twórczością Patrona szkoły, możesz zostać uczestnikiem finałowych zawodów  listopadowego konkursu i zdobyć nietuzinkową umiejętność analitycznego spojrzenia na literaturę. Możesz również sam zaproponować własny temat, który wpisze się w jeden z dwóch obszarów – Łódź lub Tischner.

W drugim etapie spośród złożonych projektów jury wybierze najlepsze.  Te będą realizowane. Jeśli będziesz autorem wyróżnionego projektu będziesz brał udział w spotkaniach z najlepszymi łódzkimi przewodnikami po Łodzi lub też w spotkaniach z przedstawicielami Instytutu Myśli Tischnera. Do realizacji projektu otrzymasz niezbędne materiały.

8 autorów najlepszych projektów w nagrodę za swoją pracę spędzi 5 dni w miejscach życia J. Tischnera – w Łopusznej, Nowym Targu, Krakowie. Tam będziesz mógł uzupełnić swój projekt lub po prostu poznać miejsca związane z Patronem szkoły.
W kolejnym etapie projektu weźmiesz udział w szkoleniu, w czasie którego dowiesz się w jaki sposób profesjonalnie występować przed publicznością, na co zwrócić uwagę, co powoduje, że inni Cię słuchają.

Na końcu projektu będziesz miał szansę zmierzenia się z publicznością.

Odważ się być solidny i odpowiedzialny.

Zmieniony ( 04.06.2011. )