Start arrow Aktualności arrow Bądź twórczy
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Bądź twórczy PDF Drukuj
Wpisał: Jolanta Swiryd   
14.04.2011.
Spis treści
Bądź twórczy
Harmonogram
Propozycje projektów
Projekty do konsultacji
Zakwalifikowani
Aktualizacja: Lista projektów do konsultacji, Zakwalifikowani

 

BĄDŹ TWÓRCZY, ZREALIZUJ WŁASNY POMYSŁ

Z dniem 1 maja 2011 roku rozpoczynamy realizację projektu, którego celem jest kształtowanie umiejętności tworzenia i realizacji projektu oraz kształtowanie umiejętności wystąpień publicznych.

Co to jest projekt? W największym skrócie - zaplanowane działania (harmonogram, wydatki, czynności, podział obowiązków i inne) służące do osiągnięcia konkretnego celu. Projekt można realizować samodzielnie lub w zespole.

 


Obok umiejętności językowych oraz umiejętności posługiwania się technologią informacyjną planowanie działań i ich konsekwentna realizacja samodzielnie lub we współpracy oraz umiejętność występowania przed audytorium jest jedną z podstawowych zalet przyszłego studenta i pracownika. Pierwszym oficjalnym sprawdzianem posiadanych umiejętności w opisanym wyżej zakresie jest ustny egzamin maturalny z języka polskiego. Abyś umiał sobie poradzić z przygotowaniem i wygłoszeniem prezentacji, proponujemy Tobie (jeśli jesteś uczniem tegorocznej klasy I lub II) profesjonalne zajęcia „od pomysłu do realizacji projektu”.

W pierwszym etapie zostaniesz zaproszony na dwudniowe szkolenie w zakresie tworzenia projektu. Twoim zadaniem będzie napisanie własnego projektu na temat wybrany z podanej listy. Tematy będą dotyczyć historii i dorobku Łodzi oraz życia i twórczości Patrona szkoły. Wszystkie projekty będą ocenione wg podanych kryteriów. Jeśli Twój projekt znajdzie się wśród najlepszych będziesz mógł go zrealizować.

Wybór tematu projektu jest ważny. Jeśli wybierzesz temat związany z Łodzią, możesz mieć udział w pierwszej swojej publikacji, ponieważ zostanie opracowany i wydany drukiem przewodnik po naszym mieście. Przewodnik ten otrzyma każdy autor oraz uczestnicy gali finałowej konkursu tischnerowskiego zaplanowanego w połowie listopada 2011 r. Jeśli natomiast wybierzesz temat związany z twórczością Patrona szkoły, możesz zostać uczestnikiem finałowych zawodów  listopadowego konkursu i zdobyć nietuzinkową umiejętność analitycznego spojrzenia na literaturę. Możesz również sam zaproponować własny temat, który wpisze się w jeden z dwóch obszarów – Łódź lub Tischner.

W drugim etapie spośród złożonych projektów jury wybierze najlepsze.  Te będą realizowane. Jeśli będziesz autorem wyróżnionego projektu będziesz brał udział w spotkaniach z najlepszymi łódzkimi przewodnikami po Łodzi lub też w spotkaniach z przedstawicielami Instytutu Myśli Tischnera. Do realizacji projektu otrzymasz niezbędne materiały.

8 autorów najlepszych projektów w nagrodę za swoją pracę spędzi 5 dni w miejscach życia J. Tischnera – w Łopusznej, Nowym Targu, Krakowie. Tam będziesz mógł uzupełnić swój projekt lub po prostu poznać miejsca związane z Patronem szkoły.
W kolejnym etapie projektu weźmiesz udział w szkoleniu, w czasie którego dowiesz się w jaki sposób profesjonalnie występować przed publicznością, na co zwrócić uwagę, co powoduje, że inni Cię słuchają.

Na końcu projektu będziesz miał szansę zmierzenia się z publicznością.

Odważ się być solidny i odpowiedzialny.Zmieniony ( 04.06.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2022 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz