Start arrow Aktualności arrow Wystawa językowo-historyczna "Igrzyska Olimpijskie dla Poliglotów"
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Wystawa językowo-historyczna "Igrzyska Olimpijskie dla Poliglotów" PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska-Kowalczyk   
16.04.2011.

Realizatorzy projektu „Wielokulturowa Łódź – wczoraj i dziś” przygotowali wystawę „Starożytne i nowożytne Igrzyska Olimpijskie - dla Poliglotów” w pięciu językach obcych: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, rosyjskim.

Uczniowie skorelowali zagadnienia, które poznali na lekcjach historii, m.in. wiadomości o starożytności z nauką języków obcych. Poszczególne plansze obrazują zarówno historię igrzysk olimpijskich, dyscypliny olimpijskie, zwycięzców a także symbole olimpijskie, do których należy m.in. hymn olimpijski. Słowa hymnu olimpijskiego zostały zacytowane w językach obcych, w tym w języku ich autora Kostisa Palmasa - po grecku, a uczniowie nauczyli się pierwszej zwrotki tego hymnu na spotkaniu z Grekiem Markosem Jeropulosem. 

Możliwość obejrzenia wystawy mieli nie tylko uczniowie naszej szkoły. Zapoznali się z nią także uczniowie gimnazjów na Dniach Otwartych naszego liceum oraz sportowcy i pacjenci Zakładu Medycyny Sportowej „Twoje Zdrowie”, która opiekuje się zawodnikami różnych klubów sportowych i zabezpiecza medycznie mecze m.in. RTS Widzew i ŁKS.
Tak więc zaprezentowanie wystawy „Starożytne i nowożytne Igrzyska Olimpijskie” w poradni lekarskiej o profilu sportowym jest przykładem współpracy ze środowiskiem lokalnym i stanowi motywację do nauki języków obcych.

      
1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
4.
4.jpg
5.
5.jpg
6.
6.jpg
7.
7.jpg

Zmieniony ( 16.05.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz