Start arrow Aktualności arrow Serce Łodzi
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Serce Łodzi PDF Drukuj
Wpisał: Patrycja Tylak-Prochowska   
06.10.2011.

Data 5 października 2011 roku to dwa ważne wydarzenia dla Łodzi, w których brali udział uczniowie naszej szkoły. To święto patronki naszego miasta św. Faustyny Kowalskiej oraz okazja do podziękowania szkołom, dyrektorom, nauczycielom i uczniom za zaangażowanie się w akcję „Serce Łodzi”.
Pięcioro uczniów z klasy 3A w składzie: Róża Izydorczyk, Dagmara Danielak, Patrycja Gołębowska, Justyna Wachowiec, Rafał Turek oraz nauczycielka historii Patrycja Tylak-Prochowska uczestniczyli z tej okazji w łódzkiej Bazylice Archikatedralnej, we mszy św. koncelebrowanej przez Księdza Biskupa Ireneusza Pękalskiego.

 


Po mszy każda szkoła otrzymała podziękowanie i pamiatkę za uczestnictwo z okazji 100 rocznicy uroczystości poświęcenia łódzkiego dzwonu o nowym imieniu „ Serce Łodzi”.
XXIII Liceum Ogólnokształcące od samego początku z wielkim zapałem zaangażowało się w inicjatywę przywrócenia miastu skradzionego symbolu, dlatego dnia 8 lutego 2010 r. gościliśmy w szkole znakomitych gości włączając się w tę inicjatywę, by wreszcie 18 września 2011 r. uczestniczyć wraz z szkolnym pocztem sztandarowym w obchodach miejskich i kościelnych chrztu dzwonu.
Nasze liceum jako pierwsze w Łodzi spośród szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w tej inicjatywie. Nagrodą dla uczniów i nauczycieli była miniatura dzwonu „Serce Łodzi”, którego prawdziwy wizerunek mogą mieszkańcy miasta oglądać pod łódzką Archikatedrą.

 

Zmieniony ( 11.10.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2021 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz