Start arrow Aktualności arrow II miejsce Patryka Michałowicza w wielokulturowym europejskim konkursie Eurogame
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
II miejsce Patryka Michałowicza w wielokulturowym europejskim konkursie Eurogame PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
02.01.2012.

Patryk Michałowicz (2E) będąc członkiem międzynarodowego czteroosobowego zespołu młodzieżowego zajął II miejsce w Europejskim Konkursie Eurogame. Konkurs ten zorganizowany został przez Parlament Europejski w Strasburgu w ramach programu edukacyjnego "Euroscola" (16.12.2011r.).

 

 

W konkursie udział wzięło 480 uczniów z 20 krajów Unii Europejskiej (Dania, Niemcy, Estonia, Grecja, Hiszpania, Francja, Włochy, Cypr, Łotwa, Litwa, Węgry, Holandia, Austria, Polska, Rumunia, Słowenia, Słowacja, Finlandia, Szwecja, Wielka Brytania). Miał on charakter wielokulturowy, pytania dotyczyły zagadnień historii i dziedzictwa kulturowego krajów Unii Europejskiej oraz problemów integracji europejskiej. Zredagowane były w 20 językach krajów, które brały udział w Euroscoli. Aby rozwiązać zadania konkursowe młodzież musiała wykazać się nie tylko wiedzą, ale również umiejętnością pracy w grupie i nawiązywania kontaktów z rówieśnikami z różnych krajów oraz praktyczną znajomością języków obcych.

Konkurs Eurogame, z niepowtarzalną atmosferą Sali Plenarnej Parlamentu Europejskiego, w której rozgrywał się jego finał, stanowi płaszczyznę, na której kształtują się postawy zrozumienia wielokulturowości oraz tolerancji i integracji.   

Patrykowi serdecznie gratulujemy!

 

Zmieniony ( 15.01.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz