Start arrow Aktualności arrow Światowy projekt UNICEF: Czy lalka może uratować życie?

Światowy projekt UNICEF: Czy lalka może uratować życie? PDF Drukuj
02.02.2012.
Światowy projekt UNICEF: Czy lalka może uratować życie?
Galeria zdjęć

Co robią lalki w  XXIII Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi? Bardzo dobre pytanie. Ratują życie dzieci w Sierra Leone, kraju położonym w zachodniej Afryce na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, który jest jednym z najbiedniejszych państw na świecie.

Społeczność naszego liceum wzięła udział w Światowym Projekcie UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Stało się tak dzięki aktywności Klubu Europejskiego „Szkoła Globalna i Humanitarna”, który przeprowadził akcję informacyjną o tym projekcie a także szkolny konkurs na najładniejszą lalkę reprezentującą różne kręgi kulturowe świata. Lalki te wykonane zostały w celu charytatywnym umożliwiając zakup przez UNICEF szczepionek dla dzieci z Sierra Leone. Jedna szczepionka przeciw  groźnym chorobom wieku dziecięcego kosztuje nas jedyne 10 złotych, a dla dzieci z tego biednego afrykańskiego kraju jest darem życia.
Jesteśmy pełni uznania dla uczniów, którzy włączyli się w tę akcję charytatywną na terenie naszej szkoły. Gratulujemy przede wszystkim kreatywności i pomysłowości uczniom, którzy wykonali prace konkursowe. To dzięki ich aktywności i zaangażowaniu możemy pomóc dzieciom z Sierra Leone.

W dniu 25 stycznia 2012 r. odbył się „Szkolny konkurs na najładniejszą lalkę charytatywną”.  W głosowaniu udział wzięły 104 osoby.

I miejsce: Katarzyna Olejniczak (kl.IB) i Karolina Kopczyńska (kl.IB) za lalkę w stroju indyjskim
II miejsce: Paulina Lewandowska (kl. IIE) za lalkę w stroju irlandzkim
III miejsce: Ilona Grzewińska (kl. IH) i Anna Miazek (kl. IH) za lalkę w stroju tureckim
IV miejsce: Agata Pakowska (kl. IIE) za lalkę we współczesnym stroju młodzieżowym

Twórczyniom lalek gratulujemy sukcesu oraz wspaniałej nagrody, jaką jest radosny uśmiech dziecka z Sierra Leone!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się  w realizację Projektu UNICEF w naszej szkole.

Członkowie Klubu Europejskiego Szkoła Globalna i Humanitarna wraz z opiekunkami Bogumiłą Miodyńską Kowalczyk i Eugenią Kowalską

Zmieniony ( 14.02.2012. )

© 2020 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)