Start arrow Aktualności arrow Światowy projekt UNICEF: Czy lalka może uratować życie?
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Światowy projekt UNICEF: Czy lalka może uratować życie? PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
02.02.2012.
Spis treści
Światowy projekt UNICEF: Czy lalka może uratować życie?
Galeria zdjęć

Co robią lalki w  XXIII Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi? Bardzo dobre pytanie. Ratują życie dzieci w Sierra Leone, kraju położonym w zachodniej Afryce na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, który jest jednym z najbiedniejszych państw na świecie.

Społeczność naszego liceum wzięła udział w Światowym Projekcie UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Stało się tak dzięki aktywności Klubu Europejskiego „Szkoła Globalna i Humanitarna”, który przeprowadził akcję informacyjną o tym projekcie a także szkolny konkurs na najładniejszą lalkę reprezentującą różne kręgi kulturowe świata. Lalki te wykonane zostały w celu charytatywnym umożliwiając zakup przez UNICEF szczepionek dla dzieci z Sierra Leone. Jedna szczepionka przeciw  groźnym chorobom wieku dziecięcego kosztuje nas jedyne 10 złotych, a dla dzieci z tego biednego afrykańskiego kraju jest darem życia.
Jesteśmy pełni uznania dla uczniów, którzy włączyli się w tę akcję charytatywną na terenie naszej szkoły. Gratulujemy przede wszystkim kreatywności i pomysłowości uczniom, którzy wykonali prace konkursowe. To dzięki ich aktywności i zaangażowaniu możemy pomóc dzieciom z Sierra Leone.

 


W dniu 25 stycznia 2012 r. odbył się „Szkolny konkurs na najładniejszą lalkę charytatywną”.  W głosowaniu udział wzięły 104 osoby.

I miejsce: Katarzyna Olejniczak (kl.IB) i Karolina Kopczyńska (kl.IB) za lalkę w stroju indyjskim
II miejsce: Paulina Lewandowska (kl. IIE) za lalkę w stroju irlandzkim
III miejsce: Ilona Grzewińska (kl. IH) i Anna Miazek (kl. IH) za lalkę w stroju tureckim
IV miejsce: Agata Pakowska (kl. IIE) za lalkę we współczesnym stroju młodzieżowym

Twórczyniom lalek gratulujemy sukcesu oraz wspaniałej nagrody, jaką jest radosny uśmiech dziecka z Sierra Leone!Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się  w realizację Projektu UNICEF w naszej szkole.

Członkowie Klubu Europejskiego Szkoła Globalna i Humanitarna wraz z opiekunkami Bogumiłą Miodyńską Kowalczyk i Eugenią Kowalską


 

 


Zmieniony ( 14.02.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz