Start arrow Aktualności arrow Powitanie

Powitanie PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek
08.10.2007.

Serdecznie witamy na stronach XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi. Zapraszamy obecnych, byłych i przyszłych uczniów oraz ich rodziców, a także sympatyków i wszystkich zainteresowanych do jak najczęstszego odwiedzania witryny.

Parę słów o szkole

XXIII LO mieści się w budynku vis-a-vis stadionu Widzewa i posiada bardzo dogodny dojazd komunikacją publiczną. Korzystający z własnych samochodów mają do dyspozycji parking.

Nauka w szkole odbywa się w 15 oddziałach (5 klas w każdym poziomie), przy czym zajęcia laboratoryjne z przedmiotów takich jak np. fizyka, chemia, biologia, PO, informatyka przeprowadzane są w grupach. Na szczególną uwagę zasługują języki obce (do wyboru niezależnie od klasy: angielski, niemiecki, francuski, włoski, rosyjski) - te bowiem odbywają się w grupach międzyoddziałowych, różniących się poziomem zaawansowania.

W placówce mamy dwie 15-stanowiskowe pracownie komputerowe (IBM PC), dwa centra multimedialne (dostępne dla uczniów również poza zajęciami dydaktycznymi). Zajęcia z wychowania fizycznego prowadzone są na: dwóch salach gimnastycznych, siłowni lub boisku szkolnym.

Do dyspozycji uczniów są również: bufet, biblioteka, pedagog.

Zmieniony ( 27.01.2010. )