Start arrow Aktualności arrow Na europejskim wielokulturowym szlaku

Dzień 3
Dzień 4
Dzień 5

W dniach 11-17 grudnia 2011r. odbył się kolejny wyjazd edukacyjny  młodzieży naszego liceum do krajów Europy Zachodniej. Historia naszych wojaży jest bardzo ciekawa i zawsze związana z pracą w europejskich projektach lub udziałem w konkursach nagrodzonych wyjazdami edukacyjnymi.
W ilu to krajach i miejscach mieliśmy już okazję poznawać dziedzictwo kulturowe Europy i świata? Było ich całkiem sporo. Świadczy o tym bogate archiwum zawarte w licznych albumach fotograficznych, artykułach prasowych i na stronie internetowej szkoły.
Fotografie i filmy to nie tylko dokument pobytu w takich krajach jak: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Francja, Belgia, Holandia, Luksemburg, Lichtenstein, Irlandia, Czechy, Zambia, Republika Południowej Afryki. Przede wszystkim są to niezapomniane wspomnienia z każdej wyprawy na europejskim i światowym szlaku.
Tym razem trasa wiodła do Niemiec, Szwajcarii i Francji, a wyjazd był nagrodą sponsorowaną przez Parlament Europejski dla uczniów klasy IIE - realizatorów projektu „Wielokulturowa Łódź – wczoraj i dziś”, który zdobył Certyfikat European Language Label 2011 w kategorii Instytucja.
Ten wyjazd edukacyjny stanowił znakomitą okazję do pogłębienia wiedzy i innego spojrzenia na problem europejskiej wielokulturowości. Tu mieliśmy możliwość zetknięcia się jej różnymi aspektami - od głębokich tradycji historycznych do współczesnej wielokulturowości  stworzonej z udziałem uchodźców, którzy przybyli do Europy z krajów biednego Południa.

Cieszyliśmy się na ten wyjazd szczególnie, ponieważ miał on  przebiegać w okresie przedświątecznym. W związku z tym wyprawa miała nabrać niezwykłego charakteru.
I rzeczywiście! Świąteczna atmosfera w tych  pełnych uroku, o bogatej historii wspaniałych zabytkach europejskich miastach, udzieliła się wszystkim uczestnikom wyjazdu.

Zmieniony ( 18.02.2012. )

© 2020 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)