Start arrow Aktualności arrow Na europejskim wielokulturowym szlaku
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Na europejskim wielokulturowym szlaku PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska-Kowalczyk   
18.02.2012.
Spis treści
Na europejskim wielokulturowym szlaku
Dzień 1
Dzień 2
Dzień 3
Dzień 4
Dzień 5

W dniach 11-17 grudnia 2011r. odbył się kolejny wyjazd edukacyjny  młodzieży naszego liceum do krajów Europy Zachodniej. Historia naszych wojaży jest bardzo ciekawa i zawsze związana z pracą w europejskich projektach lub udziałem w konkursach nagrodzonych wyjazdami edukacyjnymi.
W ilu to krajach i miejscach mieliśmy już okazję poznawać dziedzictwo kulturowe Europy i świata? Było ich całkiem sporo. Świadczy o tym bogate archiwum zawarte w licznych albumach fotograficznych, artykułach prasowych i na stronie internetowej szkoły.
Fotografie i filmy to nie tylko dokument pobytu w takich krajach jak: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Francja, Belgia, Holandia, Luksemburg, Lichtenstein, Irlandia, Czechy, Zambia, Republika Południowej Afryki. Przede wszystkim są to niezapomniane wspomnienia z każdej wyprawy na europejskim i światowym szlaku.
Tym razem trasa wiodła do Niemiec, Szwajcarii i Francji, a wyjazd był nagrodą sponsorowaną przez Parlament Europejski dla uczniów klasy IIE - realizatorów projektu „Wielokulturowa Łódź – wczoraj i dziś”, który zdobył Certyfikat European Language Label 2011 w kategorii Instytucja.
Ten wyjazd edukacyjny stanowił znakomitą okazję do pogłębienia wiedzy i innego spojrzenia na problem europejskiej wielokulturowości. Tu mieliśmy możliwość zetknięcia się jej różnymi aspektami - od głębokich tradycji historycznych do współczesnej wielokulturowości  stworzonej z udziałem uchodźców, którzy przybyli do Europy z krajów biednego Południa.

 

 

Cieszyliśmy się na ten wyjazd szczególnie, ponieważ miał on  przebiegać w okresie przedświątecznym. W związku z tym wyprawa miała nabrać niezwykłego charakteru.
I rzeczywiście! Świąteczna atmosfera w tych  pełnych uroku, o bogatej historii wspaniałych zabytkach europejskich miastach, udzieliła się wszystkim uczestnikom wyjazdu.  

 

 Zmieniony ( 18.02.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz