Start arrow Aktualności arrow Dorota Gierańczyk finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Jestem szefową

Dorota Gierańczyk finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Jestem szefową PDF Drukuj
11.10.2012.

Dorota Gierańczyk, uczennica klasy europejskiej IIIe, została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu „Jestem szefową” zorganizowanego przez Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania, Ministra Edukacji Narodowej oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Celem konkursu jest przełamywanie stereotypów oraz promowanie i umacnianie pozytywnego wizerunku kobiet.

Jury złożone z liderek i liderów polskiej sceny politycznej i gospodarczej przyznało Dorocie wyróżnienie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej za esej pt. „Filiżanka pełna wspomnień”, w którym przedstawiła pracę kobiety na stanowisku kierowniczym w instytucji europejskiej. Dorota została objęta ministerialnym programem rozwojowym zawierającym takie elementy jak: szkolenia z umiejętności przywódczych, mentoring i wizyty studyjne w wybranych instytucjach, spotkania z kobietami pełniącymi najwyższe funkcje kierownicze w świecie polityki, biznesu oraz mediów.

Gala wręczenia nagród odbyła się w dn. 12 września 2012r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W uroczystości udział wzięło wiele osobistości, m.in Krystyna Szumilas - Minister Edukacji Narodowej, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz - Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania, przedstawiciele Komisji Europejskiej, posłanki i posłowie na Sejm RP, przedstawiciele firm, m.in. Marek Kosycarz - Dyrektor ds. Odpowiedzialności Społecznej Microsoft.

DOROCIE SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESU!

W PROGRAMIE ROZWOJOWYM zrealizowanym podczas pobytu finalistek, rodziców i nauczycieli w dniach 12 i 13 września 2012r. w Warszawie odbyły się spotkania z kobietami, które osiągnęły sukces w życiu społeczno-politycznym i biznesie a także z organizatorkami i uczestniczkami III Europejskiego Kongresu Kobiet.

- wizyta i zwiedzanie Sejmu RP, spotkanie w Sali Kolumnowej z posłami i posłankami na Sejm RP

- warsztaty rozwojowe w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, spotkanie w Sali Świetlikowej z udziałem Minister Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz oraz Mirosława Sielatyckiego - podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej nt. równego traktowania dziewcząt i chłopców w szkole i poza nią

- przyjęcie zorganizowane w Rezydencji Ambasadora USA dla finalistek, rodziców, nauczycieli, członków Kapituły konkursu oraz pozostałych gości, m.in. przedstawicieli Rządu RP, organizatorek III Kongresu Kobiet w Warszawie a także jego uczestniczek z Polski i zagranicy

- spotkanie z Hanną Gronkiewicz -Waltz – prezydent Miasta st. Warszawy w Pałacu Ślubów na Placu Zamkowym

- spotkanie z Dorotą Zawadzką – „Supernianią nt.:"Czy wiesz, gdzie teraz jest twoje dziecko?" (Jak spowodować, by nasze dzieci umiały traktować to, co widzą w Sieci z dystansem? Co zrobić, by pomimo dużej ekspozycji na internetowe „śmieci” żyły zgodnie z normami etycznymi i moralnymi?)

- spotkanie z przedstawicielami Helpline (zespołu interwencyjnego przy Fundacji Dzieci Niczyje); projekcja filmu poświęconemu programowi edukacyjnemu „W Sieci” na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz  cyberprzemocy

- spotkanie z Magdą Mołek - redaktor TVN

- wizyta i warsztaty w TVN nt: „Jak zarządzać samym sobą?”

- wizyta i warsztaty w firmie Microsoft nt. współczesnego konwergentnego świata młodzieży (przenikanie się świata cyfrowego z realnym)

- wizyta i warsztaty w firmie Procter and Gamble nt. rodzajów energii i strategii rozwoju zrównoważonego w ramach programu „Żyj, poznawaj i rozwijaj się”, który łączy edukację ekologiczną i obywatelską dzieci. Ma on na celu stworzenie możliwości do lepszego i wielostronnego rozwoju młodych ludzi oraz osiągnięcie realnych korzyści dla środowiska naturalnego. (Do firmy Procter and Gamble należą takie marki produktów jak Pampers, Ariel, Vizir, Pantene, head&shoulders, Blend-A-Med)

1.
36.