Start arrow Aktualności arrow Szkoła na medal

Szkoła na medal PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek
17.10.2009.

XXIII Liceum Ogólnokształcącemu został nadany przez Ministra Edukacji Narodowej tytuł Szkoły na medal.

Minister edukacji narodowej już po raz drugi uhonorował XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi tytułem „Szkoła na medal” 2009. Jest to wielkie wyróżnienie dla szkoły, ponieważ poza naszym liceum otrzymało je tylko 12 szkół w Polsce.

Bogumiła Miodyńska Kowalczyk - nauczycielka języka niemieckiego w XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi - została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu dla Nauczycieli zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Tygodnik Powszechny „Głos Nauczycielski”.
Jako jedna z 13 nauczycieli w Polsce, została nominowana do tytułu Nauczyciel Roku 2009.  Dzięki temu wyróżnieniu minister edukacji narodowej nadał liceum tytuł „Szkoła na medal” 2009.

Jest to już drugi tytuł „Szkoła na medal” dla naszego liceum.
Pierwszy raz pani Bogumiła Miodyńska Kowalczyk była nominowana - również wśród 13 nauczycieli z Polski - do tytułu Nauczyciel Roku 2007, a minister edukacji narodowej nadał XXIII Liceum Ogólnokształcącemu im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi tytuł „Szkoła na medal” 2007.

Obydwie nominacje i tablice „Szkoła na medal” wręczone zostały laureatom i ich szkołom na uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Zmieniony ( 16.05.2011. )