Start arrow Aktualności arrow Dni Austrii w Łodzi 2012
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Dni Austrii w Łodzi 2012 PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
27.10.2012.

Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie Klubu Europejskiego „Szkoła Globalna i Humanitarna” uczestniczyli w Dniach Austrii w Łodzi, które trwały od 16-19 października 2012r. 

W bieżącym roku miały one szczególnie uroczysty charakter. Poświęcone były bowiem trzem ważnym rocznicom: XV-leciu Konsulatu Austrii w Łodzi, XV-leciu współpracującego z Konsulatem Raiffeisen Bank w Łodzi a także XV-leciu monodramu – „Sex, Prochy & Rock and roll”. Przedstawienie to w mistrzowskim wykonaniu aktora Bronisława Wrocławskiego odbywało się w pięknej scenerii Teatru im. Stefana Jaracza uświetniając wielokrotnie Dni Austrii w Łodzi.

 

 

Uczestnicy rautu dyplomatycznego, którzy przybyli do teatru na zaproszenie pana Szczepana Miłosza - Honorowego Konsula Austrii w Łodzi, obejrzeli także prezentację multimedialną największego regionu narciarskiego Austrii - Ski Amadeo.

Młodzież uczestniczyła również w koncercie „Wiedeńskie nastroje” zespołu „Alla Vienna”, który odbył się w Widzewskim Domu Kultury „502”. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania pięknych utworów kompozytorów europejskich. Zespół „Alla Vienna” składający się z siedmiu instrumentalistów związanych z Filharmonią Łódzką im. Artura Rubinsteina oraz Filharmonią Świętokrzyską zaprezentował muzykę różnych epok, stylów i gatunków. W repertuarze znalazły się:

1. G. Rossini – Uwertura „Wilhelm Tell”
2. J. Strauss – “Nad pięknym modrym Dunajem”
3. J. Brahms – „Taniec Węgierski nr 5”
4. J. Strauss – Annen Polka
5. J. Strauss – Polka Polowanie
6. J. Strauss – Marsz egipski
7. J. Strauss – Polka Tritsch Tratsch
8. P. Czajkowski – Walc kwiatów
9. J. Strauss – Perpetum mobile
10. J. Offenbach - Can can
11. J. Strauss – Radetzky Marsz

Wydarzeniom związanym z Dniami Austrii w Łodzi towarzyszyła wystawa obrazów J. Jachimek „Agnieszka Gill”, którą również młodzież miała możliwość obejrzenia.

Tegoroczne Dni Austrii przyczyniły się do poszerzenia wiedzy na temat kultury Europy stając się równocześnie inspiracją do dalszych rozważań o wielokulturowości i tolerancji.

Zmieniony ( 03.11.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2022 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz