Start arrow Aktualności arrow Dorota Gierańczyk stypendystką ŁSPS

Dorota Gierańczyk stypendystką ŁSPS PDF Drukuj
Wpisał: Arkadiusz Gawełek
03.11.2012.

Dorota Gierańczyk, uczennica klasy europejskiej IIIe, otrzymała w dniu 26 października 2012 r. stypendium naukowe Łódzkiego Stowarzyszenie Pomocy Szkole.

ŁSPS promuje uzdolnionych uczniów oraz nauczycieli - innowatorów, wspiera różnorodne formy aktywności młodzieży w zakresie edukacji i wychowania, a także nowatorskie formy pracy nauczycieli oraz ich szczególne osiągnięcia w kształtowaniu osobowości uczniów. Uroczyste uhonorowanie Stypendystów oraz Nagrodzonych Nauczycieli Innowatorów następuje na Gali organizowanej z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Stypendia naukowe i certyfikaty przyznawane są już od 18 lat w wyniku odbywających się konkursów. W tym czasie ufundowano 232 stypendia uczniowskie oraz nagrodzono 144 pedagogów.

W roku 2012 uroczysta Gala wręczenia certyfikatów odbyła się w Sali Rycerskiej na Zamku w Uniejowie, który należy do najciekawszych i najwartościowszych pod względem historycznym, architektonicznym i widokowym zabytków Ziemi Łódzkiej.
Nagrody wręczali sponsorzy oraz osobistości ze świata kultury, polityki i biznesu. Na artystyczną część tego wydarzenia składały się występy zespołu tańca dawnego w wykonaniu uczniów z Uniejowa oraz koncert muzyki dawnej – śpiew oraz gra na fortepianie - byłych stypendystów ŁSPS, którzy zrobili zawrotną karierę zawodową.  Historyczna sceneria zamku,  damy i rycerze w strojach z dawnych epok nadały temu wydarzeniu niezwykle uroczysty charakter.

Dorocie serdecznie gratulujemy i życzymy wspaniałej kariery zawodowej.

Miło nam także poinformować, że jest to już piąty certyfikat Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole, który został przyznany uczniom i nauczycielom naszego liceum. Poza Dorotą otrzymali go:

2010 r. - Bogumiła Miodyńska Kowalczyk (nauczyciel języka niemieckiego)
2008 r. - Zofia Hylewska (nauczyciel wychowania fizycznego)
2003 r. - Monika Kolińska (uczennica klasy europejskiej)
2002 r. - Bogumiła Miodyńska Kowalczyk (nauczyciel języka niemieckiego)

Zmieniony ( 10.11.2012. )