Start arrow Aktualności arrow Czytamy Herberta
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Czytamy Herberta PDF Drukuj
Wpisał: Ewa Kowalska   
18.11.2012.
Wojciech Bonowicz
Wojciech Bonowicz
Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szczególnej lekcji czytania.  Ich przewodnikiem po świecie literatury był podobnie jak rok temu poeta, redaktor Znaku , współpracownik Tygodnika Powszechnego , pisarz nominowany do nagrody Nike - Wojciech Bonowicz. Spotkanie to część akcji czytania literatury współczesnej, organizowanej przez Uniwersytet Łódzki i Tygodnik Powszechny w całej Polsce.
 
Tomik wierszy Herberta
Tomik wierszy Herberta
Bohaterem wydarzenia w naszej szkole był Zbigniew Herbert i jego tom poezji Hermes, pies i gwiazda. Dzięki niecodziennemu spojrzeniu na poezję współczesną, uczestnicy tego wyjątkowego spotkania mieli okazję skonfrontować swoją wrażliwość i wyobraźnię z poezją wielkiego poety, a wszystko to dzięki człowiekowi, który sam codziennie pracuje w materii, jaką jest słowo.
 
 
Lekcja ta była inna niż wszystkie, bo tutaj nikt nikogo nie oceniał, nie wymagał stosowania trudnych terminów teoretyczno-literackich, nie stawiał ocen. Można było swobodnie wypowiadać się na temat utworów, bez obawy przed ujawnieniem swojej niewiedzy.
Może właśnie taki sposób mówienia o literaturze jest szansą, by młodzi ludzie powrócili w niezwykły świat sztuki? 
 
 
Zmieniony ( 18.11.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2021 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz