Start arrow Aktualności arrow Akcja świąteczno- noworoczna w Teatrze Muzycznym

15.12.2012.
Akcja świąteczno- noworoczna w Teatrze Muzycznym
Galeria zdjęć
08.12.2012 roku uczniowie naszej szkoły, dyrektor oraz pedagog uczestniczyli jako wolontariusze w akcji charytatywnej w Teatrze Muzycznym.

Jak co roku już od co najmniej 20 lat nasza szkoła włącza się w akcję organizowaną przez Stowarzyszenie Komitet Dziecka. Nasi wolontariusze mają szczególne zadanie , bo zajmują strategiczną pozycję podczas trwania imprezy. Naszym zadaniem jest wyładowanie paczek z samochodu, wypakowanie ich z pudeł, podział na poszczególne bufety. Do rozdysponowania mamy również kilkanaście palet pączków i kilkanaście zgrzewek napojów dla dzieci.

Stowarzyszenie Komitet Dziecka w Łodzi corocznie organizuje integracyjną imprezę choinkowo-noworoczną dla dzieci z terenu Łodzi i województwa łódzkiego, które z powodów losowych lub zdrowotnych znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.
8 grudnia 2012 r. już po raz trzydziesty drugi, tym razem w Teatrze Muzycznym (od zawsze w  Teatrze Wielkim) w Łodzi odbyła się taka impreza. Spotkanie uświetniło przedstawienie pt.: "Smerfy" w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi. Wszystkie zaproszone na imprezę dzieci zostały poczęstowane pączkami i soczkami oraz otrzymały paczki ze słodyczami .

Ogółem do Teatru Muzycznego zostało zaproszonych  około 1000 dzieci - bilety rozprowadzane były za pośrednictwem Kuratorium Oświaty i Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi. Niezależne, świąteczne paczki ze słodyczami otrzymały także dzieci chore i niepełnosprawne leżące w domach i szpitalach, objętych nauczaniem indywidualnym.

Impreza organizowana była po raz kolejny pod patronatem Wojewody Łódzkiego i Marszałka Województwa Łódzkiego. Dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy uczestniczyli  w  imprezie i oddawali swoja cząstkę innym.

Zmieniony ( 15.12.2012. )