Start arrow Aktualności arrow Wizyta uczniów Gimnazjum nr 5
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Wizyta uczniów Gimnazjum nr 5 PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
22.12.2012.
W dn. 19 grudnia gościliśmy w naszej szkole uczniów Publicznego Gimnazjum nr 5 im Króla Władysława Jagiełły w Łodzi, którzy pod opieką nauczycielki pani Ewy Tobiasz uczestniczyli we wspólnych językowo-historycznych warsztatach.

Gości przywitała pani dyrektor Jolanta Swiryd, a także w języku angielskim Dorota Gierańczyk  z kl. IIIe. Gimnazjaliści zostali zapoznani z działalnością naszego liceum, w tym z projektami dotyczącymi problematyki globalnej i humanitarnej realizowanymi przez Klub Europejski „Szkoła  Globalna i Humanitarna”.
 
 
Uczennice niemieckiej grupy językowej klas IIIe i IIIh zaprezentowały właśnie w tym języku młodszym koleżankom i kolegom wykonaną przez siebie wystawę o Milenijnych Celach Rozwoju.

Gimnazjaliści zainteresowali się również tekstami dotyczącymi hasła Tygodnia Edukacji Globalnej 2012 „Działaj na rzecz Świata” - opracowanymi w pięciu językach obcych: po angielsku, niemiecku, francusku, rosyjsku i włosku. Chętnie włączyli się też do prezentacji wystawy w językach, których uczą się w gimnazjum.

W sympatycznej atmosferze minęła druga część spotkania w sali Klubu Europejskiego. Tutaj odbyła się wspólna lekcja języka niemieckiego, gdzie uczennice naszego liceum miały możliwość m.in. zademonstrowania swoich umiejętności językowych. Gimnazjaliści mogli więc naocznie przekonać się, jak w liceum wygląda nauka języka obcego a także zaśpiewać „Hoch sollen Sie leben” (niemieckie „Sto lat!”).
Miłym integrującym świątecznym akcentem było też wspólne śpiewanie kolędy „Stille Nacht” („Cicha Noc”).
 
 

Cieszymy się, że wykonana przez naszych uczniów wystawa o Milenijnych Celach Rozwoju będzie zaprezentowana w styczniu 2013r. także w Publicznym Gimnazjum nr 5 w Łodzi – gimnazjaliści przewieźli ją już do swojej szkoły.

Uczniowie chętni do zaprezentowania tej wystawy (w wybranych językach obcych) na terenie gimnazjum proszeni są o zgłoszenie się do prof. Bogumiły Miodyńskiej Kowalczyk. 

Zmieniony ( 10.01.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2021 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz