Start arrow Aktualności arrow Wizyta uczniów Gimnazjum nr 5

Wizyta uczniów Gimnazjum nr 5 PDF Drukuj
22.12.2012.
W dn. 19 grudnia gościliśmy w naszej szkole uczniów Publicznego Gimnazjum nr 5 im Króla Władysława Jagiełły w Łodzi, którzy pod opieką nauczycielki pani Ewy Tobiasz uczestniczyli we wspólnych językowo-historycznych warsztatach.

Gości przywitała pani dyrektor Jolanta Swiryd, a także w języku angielskim Dorota Gierańczyk  z kl. IIIe. Gimnazjaliści zostali zapoznani z działalnością naszego liceum, w tym z projektami dotyczącymi problematyki globalnej i humanitarnej realizowanymi przez Klub Europejski „Szkoła  Globalna i Humanitarna”.

Uczennice niemieckiej grupy językowej klas IIIe i IIIh zaprezentowały właśnie w tym języku młodszym koleżankom i kolegom wykonaną przez siebie wystawę o Milenijnych Celach Rozwoju.

Gimnazjaliści zainteresowali się również tekstami dotyczącymi hasła Tygodnia Edukacji Globalnej 2012 „Działaj na rzecz Świata” - opracowanymi w pięciu językach obcych: po angielsku, niemiecku, francusku, rosyjsku i włosku. Chętnie włączyli się też do prezentacji wystawy w językach, których uczą się w gimnazjum.

W sympatycznej atmosferze minęła druga część spotkania w sali Klubu Europejskiego. Tutaj odbyła się wspólna lekcja języka niemieckiego, gdzie uczennice naszego liceum miały możliwość m.in. zademonstrowania swoich umiejętności językowych. Gimnazjaliści mogli więc naocznie przekonać się, jak w liceum wygląda nauka języka obcego a także zaśpiewać „Hoch sollen Sie leben” (niemieckie „Sto lat!”).
Miłym integrującym świątecznym akcentem było też wspólne śpiewanie kolędy „Stille Nacht” („Cicha Noc”).

Cieszymy się, że wykonana przez naszych uczniów wystawa o Milenijnych Celach Rozwoju będzie zaprezentowana w styczniu 2013r. także w Publicznym Gimnazjum nr 5 w Łodzi – gimnazjaliści przewieźli ją już do swojej szkoły.

Uczniowie chętni do zaprezentowania tej wystawy (w wybranych językach obcych) na terenie gimnazjum proszeni są o zgłoszenie się do prof. Bogumiły Miodyńskiej Kowalczyk.

Zmieniony ( 10.01.2013. )