Start arrow Aktualności arrow Projekt "BiznesKlasa UNICEF"

Projekt "BiznesKlasa UNICEF" PDF Drukuj
10.01.2013.
ImageKlub Europejski „Szkoła Globalna i Humanitarna” serdecznie zaprasza społeczność szkolną do uczestnictwa w Projekcie Edukacyjno-Pomocowym ”BiznesKlasa UNICEF”.

Celem Projektu jest:
- edukacja młodzieży na temat problemów współczesnego świata,
- kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego,
- kształtowanie kompetencji w zakresie przedsiębiorczości – dostrzegania potrzeb i znajdowania adekwatnych rozwiązań,
- zebranie środków na ratowanie życia dzieci w najbiedniejszych krajach świata.

XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi  przystąpiło do Klubu Szkół UNICEF w roku 2012, kiedy to zrealizowaliśmy projekt „Wszystkie kolory Świata”, z którego dochód przeznaczony był na szczepionki dla dzieci w Sierra Leone.
I tym  razem, realizując nowy projekt we współpracy z UNICEF Polska,  możemy wziąć udział w akcji humanitarnej. Zainwestujmy w życie i zdrowie najbardziej potrzebujących naszego wsparcia dzieci na świecie.

(Szczegóły: prof. Bogumiła Miodyńska Kowalczyk i prof. Sebastian Zaborowski)

IDEA PROJEKTU: (info: www.unicef.pl)
Współczesny świat można porównać do pajęczyny, w której wszystkie nici są ze sobą precyzyjnie połączone i razem tworzą trwałą konstrukcję. Na tę pajęczynę składają się dziś wszelkiego rodzaju powiązania społeczno-ekonomiczne pomiędzy krajami.

Ogromna część współpracy pomiędzy państwami opiera się na wymianie dóbr materialnych i niematerialnych (np. wiedzy), usług i kapitału ludzkiego. Wszelkiego rodzaju działania sprowadzają się do podjęcia decyzji „w co zainwestować?”.

Ten dylemat towarzyszy także każdemu z nas w codziennym życiu – prozaiczne zakupy mogą być tego najlepszym przykładem. Wybór konkretnego produktu to inwestycja w rzecz, która najlepiej spełnia nasze oczekiwania. Inwestujemy nie tylko finansowo – inwestujemy też nasz czas w działania, które rozwijają, uczucia w relacje z ludźmi, na których nam zależy. Inwestowanie jest nieodzownym elementem naszego życia.

Niezwykle ważne jest uświadomienie sobie, że od naszych decyzji może zależeć życie innych ludzi, nawet tych mieszkających na drugim końcu świata. Niejednokrotnie życie tych ludzi jest całkowicie zależne od nas, gdyż sami nie są w stanie sobie poradzić (nie z własnej winy). Tym bardziej inwestycja w życie i zdrowie dzieci jest tak kluczowa. Inwestowanie w życie dzieci w krajach rozwijających się to najlepsza inwestycja dla świata – to inwestycja w jego przyszłość.

Na świecie są miliony dzieci, których życie zależy od pomocy udzielanej przez organizacje humanitarne. Klęski żywiołowe (powódź, susza, trzęsienie ziemi), konflikty zbrojne, czy ubóstwo, to główne przyczyny, z powodu których tysiące dzieci umierają, a miliony nie mają szansy na normalne życie.

Właśnie w takich sytuacjach działa UNICEF. Jesteśmy pierwsi na miejscu, gdzie potrzebna jest pomoc, mamy biura w ponad 190 krajach na świecie. Robimy wszystko, by nieść pomoc najbardziej potrzebującym, jednak bez wsparcia ze strony darczyńców nie bylibyśmy w stanie tego robić. A wierzymy, że możemy zrobić więcej. Dlatego zachęcamy do przyłączenia się do nas.
Zmieniony ( 12.01.2013. )