Start arrow Aktualności arrow Wigilia 2012 u konsula
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Wigilia 2012 u konsula PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
24.12.2012.


W dn. 4 grudnia 2012 roku członkowie Klubu Europejskiego „Szkoła Globalna i Humanitarna” zostali zaproszeni do udziału w spotkaniu wigilijnym  w  Stowarzyszeniu Menadżerów Austria Polska-Łódź. Jak co roku w wigilii uczestniczyli pan Szczepan Miłosz – Konsul Honorowy Republiki Austrii w Łodzi oraz  przedstawiciele łódzkiego świata biznesu – firm z kapitałem austriackim.

 

Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Po przełamaniu się opłatkiem i złożeniu życzeń zasiedliśmy do wigilijnej wieczerzy. Na stołach dominowały potrawy, które tradycyjne  Austriacy spożywają podczas wigilii w swoim kraju. Była to również okazja do wymiany doświadczeń i podsumowania współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem Menadżerów Austria Polska- Łódź a naszym liceum.

 

Podczas tej uroczystości zostało przedstawione pismo, które Stowarzyszenie Menadżerów Austria Polska- Łódź wystosowało do łódzkich władz oświatowych oraz Gazety Wyborczej.

 

Udokumentowano w nim wieloletnią współpracę (od roku 1999r) XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi z Honorowym Konsulatem Republiki Austrii w Łodzi oraz Stowarzyszeniem Menadżerów Austria Polska- Łódź.

 
Podkreślono także aktywność szkoły w promowaniu kultury austriackiej w wielokulturowej Łodzi oraz przedstawiono ważne osiągnięcia w działalności globalnej i humanitarnej szkoły na forum Europy.  Uważamy, że pismo to jest to stanowi ważny głos w aktualnie odbywającej się polemice na temat przyszłości łódzkich szkół.
Zmieniony ( 12.01.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2021 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz