Start arrow Aktualności arrow Joanna Skrzydlewska o naszej uczennicy
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Joanna Skrzydlewska o naszej uczennicy PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
18.02.2013.

Na stronie Pani Joanny Skrzydlewskiej ukazał się wpis o naszej uczennicy, Dorocie Gierańczyk:

Dorota Gierańczyk, uczennica XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi dostała wyróżnienie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce za pracę „Filiżanka pełna wspomnień” przygotowaną na tegoroczny konkurs „Jestem szefową”. Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce uznało, że esej łódzkiej licealistki, która przedstawiła w nim pracę kobiety na kierowniczym stanowisku instytucji europejskiej,  świadczy o tym iż autorka świetnie rozumie charakter pracy w organizacjach międzynarodowych, która jest służbą na rzecz obywateli.

- Bardzo się cieszę, że praca łódzkiej uczennicy została dostrzeżona  i wyróżniona. Czytałam wszystkie nadesłane prace, ale ta szczególnie mi się spodobała, była nie tylko ciekawa, ale dojrzała i niezwykle celnie ujmująca temat – mówi Joanna Skrzydlewska, poseł do Parlamentu Europejskiego, która zasiadała w jury konkursu „Jestem szefową”. – Mam nadzieję, że jeszcze o „naszej” licealistce usłyszymy, być może znajdzie kiedyś swoje miejsce w instytucji Unii Europejskiej.

Konkurs „Jestem szefową” organizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej i Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania, a był adresowany do uczennic klas I i II szkół ponadgimnazjalnych. Każda z nich miała wyobrazić sobie siebie w roli szefowej i opisać jaka mają wizję, co chcą osiągnąć, czy to, że są kobietami ma wpływ na sprawowanie władzy. W tym roku ponad 360 dziewcząt z całej Polski przysłało swoje prace tj. o 100 więcej niż przed rokiem. W kapitule konkursu zasiadała m.in. Joanna Skrzydlewska. 

Link do artykułu 

 

 

Zmieniony ( 18.02.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2022 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz