Start arrow Aktualności arrow Wideokonferencja z Komisją Europejską O strefie euro
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Wideokonferencja z Komisją Europejską O strefie euro PDF Drukuj
Wpisał: Bogumiła Miodyńska Kowalczyk   
14.05.2013.
W dniu 26 marca 2013r. uczniowie klasy IIIE, uczestnicy Projektu „Nauczanie języków obcych inspiracją do poznania świata,  wychowania w duchu wartości oraz działań globalnych i humanitarnych” razem z Biurem Poselskim dr Jacka Saryusz Wolskiego przeprowadzili wideokonferencję na temat „Strefa euro”.

Wideokonferencja była ciekawą formą CLIL (Content Language Integrated Learning) zintegrowanego nauczania języka i przedmiotu. Uczniowie przygotowując się do tego przedsięwzięcia pracowali na lekcjach geografii, historii i języków obcych oraz także indywidualnie. Opracowali zagadnienia i pytania dotyczące „za i przeciw” wprowadzenia euro w naszym kraju.  W ten sposób powstała lista pytań, również w językach obcych, które młodzież zadawała w trakcie dyskusji.
 

„E-spotkania” to inicjatywa prowadzona interaktywnie w oparciu o wykorzystanie nowych technologii komunikacji, za pomocą komunikatora Skype. Pozwala w ciekawy i inspirujący sposób poznawać i dyskutować o ważnych zagadnieniach z zakresu edukacji europejskiej.  
 
Serdecznie dziękuję prof. Sebastianowi Zaborowskiemu oraz prof. Jarosławowi Lewandowskiemu za pomoc merytoryczną w przygotowaniu młodzieży do dyskusji.
Zmieniony ( 14.05.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2022 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz