Start arrow Aktualności arrow Medal Serce Dziecku

Galeria zdjęć I
Galeria zdjęć II
Galeria zdjęć III
Z wielką radością informujemy, że w dniu 3 czerwca 2013 roku pedagog naszego liceum Pani Kamilla Noweta została laureatem Medalu Serce Dziecku przyznawanego przez Kapitułę Dziecięco-Młodzieżową przy Stowarzyszeniu Komitet Dziecka za pracę na rzecz dzieci. We wniosku do Kapituły młodzież szkoły napisała m.in.: „… Zawsze chętna do rozmowy nawet na bardzo trudne tematy, poświęca swój czas i siły aby wspierać nas w codziennych kłopotach. Uczy nas wrażliwości, zachęca do niesienia pomocy innym i wspierania osób potrzebujących…”

Pani pedagog każdego roku  jest organizatorem i koordynatorem wielu akcji charytatywnych. Od 10 lat nasi koledzy i koleżanki zbierają drobne monety w ramach akcji Góra Grosza prowadzonej przez Towarzystwo „Nasz Dom”, by następnie przekazać je na pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym i pogotowiom rodzinnym. W ramach wieloletniej współpracy ze Stowarzyszeniem KARAN pedagog szkolny promuje zdrowy styl życia, przeciwdziała występowaniu wszelkich patologii społecznych w środowisku dzieci i młodzieży, a w szczególności prowadzi profilaktyczne akcje antynarkotykowe i antynikotynowe, w tym także zajęcia warsztatowe dla rodziców i uczniów. W  ostatnich 10. latach w tego rodzaju przedsięwzięciach wzięło udział ponad 1000 osób.

Pokolenia uczniów, bo już nikt nie pamięta dokładnie od kiedy, oddają swoje serce i czas podczas pakowania paczek świątecznych lub obsługując imprezę choinkową w Teatrze Wielkim organizowaną przez Stowarzyszenie Komitet Dziecka dla dzieci z najbiedniejszych rodzin i dzieci niepełnosprawnych z  województwa łódzkiego.
Od 2005 roku każdy uczeń naszej szkoły może zaangażować się w akcję wyrównywania szans edukacyjnych dzieci z 37 SP. Zadaniem wolontariuszy jest pomoc w nauce dzieciom z sąsiedztwa.
Wszyscy jesteśmy dumni z wyróżnienia Pani pedagog.
Życzymy dalszych owocnych działań dla dobra dzieci i młodzieży.

Zmieniony ( 04.06.2013. )