Start arrow Aktualności arrow Medal Serce Dziecku
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Medal Serce Dziecku PDF Drukuj
Wpisał: Jolanta Swiryd   
04.06.2013.
Spis treści
Medal Serce Dziecku
Galeria zdjęć I
Galeria zdjęć II
Galeria zdjęć III
Z wielką radością informujemy, że w dniu 3 czerwca 2013 roku pedagog naszego liceum Pani Kamilla Noweta została laureatem Medalu Serce Dziecku przyznawanego przez Kapitułę Dziecięco-Młodzieżową przy Stowarzyszeniu Komitet Dziecka za pracę na rzecz dzieci. We wniosku do Kapituły młodzież szkoły napisała m.in.: „… Zawsze chętna do rozmowy nawet na bardzo trudne tematy, poświęca swój czas i siły aby wspierać nas w codziennych kłopotach. Uczy nas wrażliwości, zachęca do niesienia pomocy innym i wspierania osób potrzebujących…”
 
 
Pani pedagog każdego roku  jest organizatorem i koordynatorem wielu akcji charytatywnych. Od 10 lat nasi koledzy i koleżanki zbierają drobne monety w ramach akcji Góra Grosza prowadzonej przez Towarzystwo „Nasz Dom”, by następnie przekazać je na pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym i pogotowiom rodzinnym. W ramach wieloletniej współpracy ze Stowarzyszeniem KARAN pedagog szkolny promuje zdrowy styl życia, przeciwdziała występowaniu wszelkich patologii społecznych w środowisku dzieci i młodzieży, a w szczególności prowadzi profilaktyczne akcje antynarkotykowe i antynikotynowe, w tym także zajęcia warsztatowe dla rodziców i uczniów. W  ostatnich 10. latach w tego rodzaju przedsięwzięciach wzięło udział ponad 1000 osób.

Pokolenia uczniów, bo już nikt nie pamięta dokładnie od kiedy, oddają swoje serce i czas podczas pakowania paczek świątecznych lub obsługując imprezę choinkową w Teatrze Wielkim organizowaną przez Stowarzyszenie Komitet Dziecka dla dzieci z najbiedniejszych rodzin i dzieci niepełnosprawnych z  województwa łódzkiego.
Od 2005 roku każdy uczeń naszej szkoły może zaangażować się w akcję wyrównywania szans edukacyjnych dzieci z 37 SP. Zadaniem wolontariuszy jest pomoc w nauce dzieciom z sąsiedztwa.
Wszyscy jesteśmy dumni z wyróżnienia Pani pedagog.
Życzymy dalszych owocnych działań dla dobra dzieci i młodzieży.Zmieniony ( 04.06.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz