Start arrow Aktualności arrow Nagroda: wyjazd studyjny do Brukseli

Nagroda: wyjazd studyjny do Brukseli PDF Drukuj
25.06.2013.
Biuro Minister Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz - Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania zaprosiło Dorotę Gierańczyk (absolwentkę klasy europejskiej IIIe) - finalistkę Ogólnopolskiego Konkursu „Jestem Szefową” wraz z opiekunem merytorycznym prof. Bogumiłą Miodyńską Kowalczyk na wyjazd studyjny do Belgii.

Wyjazd, który odbędzie się we wrześniu 2013r., sponsoruje i organizuje Biuro Jana Olbrychta - Posła do Parlamentu Europejskiego (z Katowic).

Program wyjazdu obejmuje zwiedzanie Brugii i Brukseli, wizytę w Parlamencie Europejskim,  Komisji Europejskiej, Info Point i Parlamentarium. W programie przewidziano również wspólny obiad z eurodeputowanym Janem Olbrychtem. Z pewnością będzie to kolejne ciekawe spotkanie „na europejskim szlaku” przedstawicieli naszego liceum w stolicy Belgii.

Historia wyjazdów studyjnych młodzieży naszego liceum do Parlamentu Europejskiego ma bogatą tradycję. Uczestniczyli w nich od 2000 roku uczniowie kolejnych klas europejskich i członkowie Klubu Europejskiego wyjeżdżający w nagrodę za osiągnięcia w działalności europejskiej, bądź współpracujący z Europejskim Centrum Młodzieży, Janem Kułakowskim i Joanną Skrzydlewską - Posłami do Parlamentu Europejskiego.

Wyjazdy studyjne z pewnością wzbogaciły wiedzę uczniów w zakresie historii budowania wspólnoty europejskiej i niewątpliwie stanowią o atrakcyjności oferty zajęć pozalekcyjnych naszego liceum.

Zmieniony ( 25.06.2013. )