Start arrow Aktualności arrow Finał i V miejsce Natalii Klepacz
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Finał i V miejsce Natalii Klepacz PDF Drukuj
Wpisał: Ewa Kowalska   
16.03.2014.
Pojęcie piękna i dobra w filozofii księdza profesora Józefa Tischnera to hasło tegorocznej, dziewiątej już edycji konkursu „Tischnerowskie ślady” poświęconego życiu i twórczości patrona imprezy, która odbyła się w Wadowickim Centrum Kultury. Konkurs zorganizowano 13 marca, w dzień po rocznicy urodzin nieżyjącego już "góralskiego filozofa". Inicjatorem, organizatorem i gospodarzem imprezy od samego jej początku jest Zespół Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach. 


 
Zmagania rozpoczęły się od testu ze znajomości tematyki konkursowej. Tym razem nie były one jednak jeszcze przepustką do finału, ponieważ uczestnicy przedstawiali także pięciominutowe prezentacje interpretacji podanych w bibliografii tekstów filozoficznych, wzbogaconych wizualizacją multimedialną, które to oceniane były przez jury. W jego skład wchodzili opiekunowie uczestników. Ta dwuetapowa rywalizacja wyłoniła dopiero piątkę finalistów. Potem ich oceną zajęło się jury, w którym byli:
  • ks. dr Marek Sołtysiak – adiunkt Katedry Filozofii z Poznania na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie,
  • Jakub Łobocki – przedstawiciel Instytutu Myśli Tischnera,
  • Kazimierz Tischner – prezes stowarzyszenia „Drogami Tischnera” a zarazem brat ks. profesora.
Uczestnicy musieli udzielić odpowiedzi na trzy wylosowane pytania wykazując się znajomością zarówno biografii księdza Tischnera jak i zrozumieniem jego prac. O wynikach zadecydowały ostatecznie prezentacje multimedialne przedstawione przed komisją konkursową i rozmowa z komisją. A nie było łatwo, bo jury pytało się na przykład o to, kim był Marin Heidegger i zadawało pytania z filozofii.
Zmieniony ( 25.03.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2021 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz