Start
  bip

Konkurs Tischnerowski

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Dokumenty szkolne

PRZETARGI
Wykaz podręczników

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Logowanie

Znaczna część serwisu dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.
Szczęśliwe XXIII LO
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
13.03.2014.
Zmieniony ( 13.03.2014. )
 
VII Ogólnopolski Konkurs Tischnerowski
Wpisał: Ewa Kowalska   
01.09.2013.

Do pobrania: regulamin


Uczniowie zakwalifikowani do finału VII Ogólnopolskiego Konkursu Filozoficzno – Oratorskiego
„Na ścieżkach życia – Tischnerowskie drogowskazy”


Szanowni Państwo!


Informujemy, że Komisja Konkursowa dokonała oceny nadesłanych na Konkurs prac i wyłoniła 9 uczniów, którzy zaprezentują swe wypowiedzi 15 listopada 2013 r. w gmachu XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi podczas uroczystego finału konkursowych zmagań.

Są to (kolejność przypadkowa):

 • Tomasz Sadowski z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wałczu
 • Elżbieta Oleksy z  Zespołu Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni
 • Aleksandra Pietrzak z Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ligocie
 • Karolina Hojowska z Publicznego Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Chrzanowie
 • Krzysztof Matuszek z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli
 • Kinga Kachnik z Zespołu Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach
 • Nikoletta Krzysztofik z  XXVI Liceum Ogólnokształcącego  im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Łodzi
 • Michał Krysiak z XXV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Łodzi
 • oraz przedstawiciel Gospodarzy

Serdecznie gratulujemy finalistom! Przypominamy, że wyróżnione prace zostaną opublikowane w opracowaniu pokonkursowym. Zapraszamy wszystkich uczniów biorących udział w Konkursie do uczestnictwa w spotkaniu z wciąż żywą myślą ks. prof. Józefa Tischnera 15.11.2012 r. i dopingowania finalistów.


Prace, które nie znalazły się w ścisłym finale, a zrobiły wrażenie na Komisji Konkursowej, zostaną także wydane drukiem.
 
 

Aktualizacja 17 XI 2013 r.

Konkurs zakończony - zobacz relację

 

 


Zmieniony ( 17.11.2013. )
Czytaj całość…
 
Uchylone zamiary
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
16.10.2013.
Zmieniony ( 16.10.2013. )
 
Jolanta Swiryd nagrodzona!
Wpisał: Arkadiusz Gawełek   
15.10.2013.
W dniu 14 października 2013 roku w Auli Czerwonej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Edukacji Narodowej, których gospodarzami byli: Jolanta Chełmińska – Wojewoda Łódzki oraz Jan Kamiński – Łódzki Kurator Oświaty. W czasie obchodów Jolanta Swiryd otrzymała Złoty Medal Za Długoletnią Służbę przyznany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.Zmieniony ( 15.10.2013. )
Czytaj całość…
 
Gala ELL 2013
Wpisał: Jolanta Swiryd   
03.10.2013.
W dniu 23 września 2013 roku w Pałacu Ślubów w Warszawie Pani Bogumiła Miodyńska-Kowalczyk odebrała honorowy certyfikat European Language Label za całokształt działań w dziedzinie kształcenia językowego. European Language Label (Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych) to europejski certyfikat jakości w edukacji językowej. W Polsce przyznawany jest od 2001 roku za projekty wykorzystujące nowatorskie rozwiązania w dziedzinie nauczania i uczenia się języków. Certyfikat jest wyróżnieniem za innowacyjne techniki kształcenia i promuje osiągnięcia metodyczne i dydaktyczne.
 
 
 
W historii konkursu przyznano po raz drugi tak znaczące wyróżnienie, tym razem nauczycielowi języka niemieckiego Pani B. Miodyńskiej- Kowalczyk, która zrealizowała wiele projektów, otrzymując wcześniej trzy certyfikaty ELL:
 
 • Image w roku 2008 w kategorii nauczyciel za realizację projektu Moje hobby - fotografika. Studium Europejskie przy XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. ks. prof. Józefa Tischnera,
 • Image w roku 2009, wspólnie z Panią Anną Pęczek, w kategorii instytucja za realizację projektu: Matura - nasz wspólny sukces! Jeden za wszystkich- wszyscy za jednego. Europejskie Forum Praw Człowieka i Praw Dziecka,
 • Image w roku 2011 w kategorii instytucja za realizację projektu: Wielokulturowa Łódź - wczoraj i dziś - wiosna języków. Uczniowie XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera obywatelami świata,
 • Image w roku 2013 w kategorii nauczyciel za realizację projektu: Nauczanie języków obcych inspiracją do poznania świata, wychowania w duchu wartości oraz działań globalnych i humanitarnych
 
Zobacz nagrodę (pdf, 9MB):
 
Gratulujemy Pani Profesor!
Zmieniony ( 13.10.2013. )
 
XXIII LO uratowane
Wpisał: Jolanta Swiryd   
27.09.2013.

ImageDrodzy uczniowie!

W sobotę 28.09.2013 r. otrzymałam telefoniczne zapewnienie z Wydziału Edukacji Miasta Łodzi, że wszyscy uczniowie, ci obecni i ci przyszli będą mogli kontynuować naukę w XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. ks. prof. Józefa Tischnera. Nie pozostaje nam nic innego, jak wspólnie tworzyć przyszłość naszej szkoły i odbudować jej dobre imię, które zszargano.

 


Informacja ze strony internetowej Urzędu Miasta Łodzi:

 - XXIII Liceum Ogólnokształcące od lutego tego roku przeżywa gehennę, ponieważ Rada Miejska podjęła błędną decyzję o likwidacji tegoż liceum - mówiły radne z Klubu „Łódź 2020" Wiesława Zewald, Grażyna Gumińska oraz Iwona Boberska.

Jak przypominała W. Zewald, wielokrotnie apelowała do Prezydent Miasta, że takiej decyzji podjąć nie można, ponieważ są wykładnie nie tylko sądów wojewódzkich, ale również Sądu Najwyższego, które mówią, iż procedura uruchomiona przez Miasto, jest procedurą niewłaściwą. - Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję o likwidacji XXIII LO - mówiła. Zdaniem G. Gumińskiej urzędnicy swoimi błędnymi decyzjami wyrządzili tej placówce krzywdę. - Począwszy od planów połączenia XXIII LO z XXIX LO, a skończywszy na zakazaniu naboru do pierwszych klas - argumentowała. I. Boberska dodała, że pomysł likwidacji tego liceum był nietrafiony również z tego względu, iż szkoła odnosi wiele sukcesów, również na skalę europejską. - W ostatnich dniach szkoła otrzymała certyfikat Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych. Jest to jedyne wyróżnienie w całej Polsce. Warto również podkreślić, że szkoła zdobywała ostatnio laury w ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Filmowej, a także w różnych innych konkursach organizowanych przez ministerstwa - wyliczała.

- Chciałam poinformować, że mamy zapewnienie wiceprezydenta Piątkowskiego, że XXIII Liceum Ogólnokształcące pozostanie na mapie edukacyjnej naszego Miasta. Dość tych niepokojów i frustracji dla szkoły. Teraz jest czas na to, by spokojnie odbudowywać to, co zadziało się złego - mówiła W. Zewald.

Zmieniony ( 01.10.2013. )
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 nast. » koniec »»

Pozycje :: 7 - 12 z 22
© 2021 XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi (©2005-2007 Marszal ©2005-2007 Macieqqq ©Arkadiusz Gawełek)
unikalnych wizyt na stronie:
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Template BlueBusiness by luka@kujawa.biz